Treść artykułu

Patriotyczne Śpiewanie w Sypniewie

Kategoria WDK Sypniewo

W przeddzień Narodowego Święta Niepodległości, w piątkowe popołudnie mieszkańcy Sypniewa z pieśnią na ustach czcili 99 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Koncert patriotyczny pod hasłem „Raduje się serce, raduje się dusza” odbył się w ramach XIX Powiatowego Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej.

Mała salka Wiejskiego Domu Kultury w Sypniewie pękała w szwach. Gościliśmy rodziców małych artystów oraz mieszkańców Sypniewa. Cała uroczystość została podzielona na dwie części, w pierwszej zaprezentowały się dzieci i młodzież uczęszczająca do WDK Sypniewo na zajęcia wokalne i teatralne.

Pieśni i wiersze patriotyczne wykonali: Marta Szefler, Oliwia Szefler, Julitka Krawczyk, Kasia Fedder, Klaudia Sas, Nikola Stachowicz, Kinga Stachowicz, Martyna Janowska, Karolina Hoffmann, Agatka Dziamecka, Ada Golik, Marta Łobodzińska, Jagna Lach, Zuzia Wolan, Oliwia Migawa, Luiza Gracz, Sebastian Gracz oraz Aleksander Jendrzyński. Wszyscy otrzymali gromkie brawa i słodki poczęstunek.  

Druga część uroczystości to wspólny śpiew patriotyczny. Nikogo nie trzeba było długo namawiać, gdy tylko popłynęła muzyka wszyscy równo i z uśmiechem na ustach śpiewali pieśni patriotyczne przy akompaniamencie fortepianowym Sławomira Stencla. Dzieci zostały przygotowane przez Panie: Monikę Kujawa i Agatę Pufal.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i wspólny śpiew dla Niepodległej.