Treść artykułu

Andrzej Dobber zaśpiewał w Więcborku

Kategoria MGOK Więcbork

Więcbork długo czekał na koncert światowej sławy śpiewaka operowego Andrzeja Dobbera. Na Placu Jana Pawła II zebrało się mnóstwo wielbicieli, znajomych, sąsiadów i członków rodziny. Tak ogromna frekwencja wzruszyła Maestro.

Długo przed koncertem zajmowano pierwsze miejsca by posłuchać i spotkać się z Andrzejem Dobberem. W pierwszym rzędzie zarezerwowano miejsce dla mamy pana Andrzeja, która ze wzruszeniem i nie małą tremą wysłuchał swojego syna. Bardzo wzruszającym momentem było właśnie powitanie syna z matką. Na Rynku Miejskim w Więcborku na ten wyjątkowy moment zapadła cisza. Dopiero za moment po placu rozległy się gromkie brawa.
DSC_1128
Kolejnym wzruszającym momentem, których tego wieczoru było wiele, było wyjście na scenę Andrzeja Dobbera. Dla niego samego zaskoczeniem była publiczność tak liczna i żywo reagująca na jego powitanie.

Maestro na scenie, przy fortepianie akompaniował mu Robert Morawski, polski czołowy pianista kameralista, a cały koncert poprowadził Maciej Puto – Dyrektor Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy.

Głos maestro dźwięcznie rozbrzmiewał na Placu Jana Pawła II. Wszyscy z zamiłowaniem słuchali w ciszy i skupieniu przepięknego koncertu, każdy przeżywał to bezprecedensowe wydarzenie głęboko i na własny, niepowtarzalny sposób.

Taki koncert może się już nigdy nie powtórzyć, dlatego o niedzielnym wydarzeniu kulturalnym mieszkańcy Więcborka będą mówili wiele lat.