Treść artykułu

Ania Kamińska z Poezją w Bydgoszczy …

Kategoria MGOK Więcbork

Eliminacje rejonowe 57.Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego odbywały się 14 i 15 kwietnia w sali Akademickiej Przestrzeni Kulturalnej WSG w Bydgoszczy. Konkurs skupił 39 wykonawców którzy uczestniczyli w czterech turniejach: recytatorskim,”wywiedzione ze słowa”, poezji śpiewanej i teatrów jednego aktora. Przyjechali laureaci wcześniejszych eliminacji powiatowych w Żninie, Mogilnie, Inowrocławiu, Świeciu, Sępólnie Krajeńskim, Solcu Kujawskim, Nakle, Tucholi oraz etapu miejskiego w Bydgoszczy. Przesłuchaniom konkursowym towarzyszyły omówienia warsztatowe i indywidualne konsultacje przeprowadzone przez jurorów: Annę Chudek – aktorkę Teatru „Baj Pomorski” w Toruniu, Krzysztofa Rogozińskiego – dziennikarza radiowego Polskiego Radia PiK w Bydgoszczy i Piotra Dąbrowskiego – muzyka i pedagoga z Bydgoszczy.

Jury przyznało wyróżnienia i nagrody najlepszym i wytypowało wykonawców do etapu wojewódzkiego, który odbył się 20 i 21 kwietnia w Toruniu.

Jedną z uczestniczek konkursu była reprezentantka M-GOK Więcbork: Anna Kamińska, która wystąpiła w kategorii: poezja śpiewana. W wykonaniu Ani usłyszeliśmy wiersz: „Nie lubię długich wierszy” – Tomasza Jastruna, i 2 piosenki: „Nie odchodź” – Jerzego Wasowskiego i Jeremiego Przybory oraz „Miłość” tekst: Krystyna Krahelska, muzyka: Michał Tokaj w aranżacjach przygotowanych przez instruktora muzyki w M-GOK – Wojciecha Madajskiego.

W turnieju poezji śpiewanej wzięło udział 6 osób. Poziom który zaprezentowali był na najwyższym poziomie. Dlatego jury miało „bardzo trudny orzech do zgryzienia”. Aby nikt nie został pokrzywdzony, przyznano 5 wyróżnień – które były przepustką do następnego etapu – wojewódzkiego. Wyróżnienie i możliwość reprezentowania rejonu bydgoskiego na etapie wojewódzkim w Torunia dostała również Ania Kamińska.

Prezentacjom konkursowym towarzyszyły omówienia warsztatowe dla wszystkich wykonawców i opiekunów artystycznych oraz indywidualne konsultacje z jurorami.

Bardzo cieszymy się z sukcesu Ani i życzymy powodzenia na etapie wojewódzkim w Toruniu.