Treść artykułu

Ballada o Garbatym Aniele

Kategoria MGOK Więcbork

W niedzielę mieszkańcy Więcborka mieli okazję obejrzeć spektakl czarnego teatru „Ballada o garbatym Aniele”.
Na deskach sali widowiskowej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury wystąpiły młodziutkie aktorki z grupy teatralnej Stuk-Puk wielokrotnie nagradzane za swoje występy. Przedstawienie, wyreżyserowane przez opiekunkę grupy Renatę Bloch, było kolejnym kulturalnym przedsięwzięciem XVII Powiatowego Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej.
IMG_2084

Potężnej dawki wzruszeń dostarczyły widzom ultrafioletowe obrazy subtelnie przenikające, wraz z poruszającą opowieścią, gęstą, czarną otchłań sceny. Ballada o garbatym Aniele to trudna, zmuszająca do refleksji opowieść o odrzuceniu, braku tolerancji i zrozumienia dla tego, co inne.
IMG_2203

Znakomita gra utalentowanych dziewczyn z grupy Stuk-Puk i widowisko dopracowane w każdym szczególe robią wrażenie. Burzliwe oklaski wzruszonej publiczności nie zamilkłyby po spektaklu, gdyby nie ucięła ich, podziękowaniami za wieczór pełen emocji, Zofia Świerczewska, koordynatorka Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej. Wiele ciepłych słów do młodziutkich aktorek i ich instruktorki, reżyserki Renaty Bloch skierowała również przewodnicząca Rady Miejskiej Więcborka Grażyna Witczak.