Treść artykułu

„Bardzo śmieszne piosenki” na powitanie lata w Więcborku.

Kategoria MGOK Więcbork

Ile piosenek, tyle kreacji aktorskich, z mopem, z pomarańczą czy z chustką na głowie, byliśmy w Peru, na rodzinnej imprezie, wysłuchaliśmy historii oszukanej Ziuty z Pęperzyna, poznaliśmy tajniki udanego małżeństwa zawarte w piosence „Filozofia małżeńska”, wszyscy śpiewaliśmy, niektórzy tańczyli, a inni pili… Ach co to był za wieczór…!!!

A to wszystko za sprawą wspaniałych ARTYSTÓW!!! Mieliśmy niewątpliwą przyjemność poznać przesympatyczną Katarzynę Żak i wspaniałych muzyków: Hadriana Tabęckiego, Witolda Cisło, Bartłomieja Krauza i Piotra Malickiego. W programie „Bardzo śmieszne piosenki” znalazły się teksty Mariana Hemara, Wojciecha Młynarskiego, Jeremiego Przybory, Piotra Bukartyka, Artura Andrusa i Andrzeja Poniedzielskiego.

Przekonaliśmy się czym tak naprawdę może być piosenka aktorska, jak za pomocą śpiewania „nie wprost” można na nowo, czy inaczej zinterpretować teksty głównie znanych piosenek. Jak przy pomocy piosenki i kilkunastu rekwizytów zagrać i pokazać różne wcielenia kobiece – od naiwnej blondynki, poprzez matkę, żonę, kochankę do kobiety wampa. Nowe aranżacje i ciekawe brzemienia sprawiły, że niedzielny wieczór był wyjątkowy i niezapomniany…