Treść artykułu

Bezcenne ferie w MGOK

Kategorie MGOK Więcbork Studio nagrań WDK Sypniewo

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Więcborku zaproponował dla dzieci z gminy Więcbork Ferie z Qulturką. W atrakcyjny sposób zachęcono dzieci do odwiedzania miejscowego ośrodka kultury, pod pretekstem zajęć artystycznych i wyjazdów rekreacyjnych. Zajęcia cieszyły się ogromną frekwencją, co może prognozować w przyszłości świadomymi odbiorcami kultury.

W pierwszym tygodniu ferii odbyły się zajęcia wokalne i kulinarne w WDK w Sypniewie. Wspaniała zabawa podczas warsztatów przygotowanych przez Panią Agatę p.n. „Wyśpiewaj swoje marzenia” zaowocowała wspólnym estradowym wykonaniem piosenki „Dłonie” przy akompaniamencie instrumentów perkusyjnych. Natomiast młodzi adepci sztuki kulinarnej ubrani przepięknie w fartuszki kuchenne, przygotowali specjały Master Chefa. Dzieci udekorowały pizze ulubionymi przysmakami i upiekły ją według tajemnej receptury. W oczekiwaniu na wypiek mali kucharze komponowali owocowe koktajle. A na deser przyrządzono przepyszne pączki z czekoladą. Wszystko według tajemnej receptury Pani Moniki.

 

 
W tym samym czasie w MGOK w Więcborku odbywały się warsztaty teatralne „Zabawa w teatr i zabawa w rymy” to świetna okazja do wejścia na scenę i spróbowania swoich sił w roli, którą tylko reżyser, czyli Pani Renia, wie jak należy odegrać. Nie jest to łatwe, ale wspólnymi siłami można wiele.

Kolejny dzień to wyjazd na łyżwy do Złotowa. Takie wyjazdy to doskonała alternatywa dla rodziców, którzy pracują w tygodniu i nie mają możliwości wyjazdów z dziećmi. Pod okiem Pani Brygidy i Pana Sławka jazda po zamarzniętej tafli z niewymuszoną gracją to wspaniała zabawa, która przyciągnęła wielu chętnych.

 

 
Czwartek to typowo artystyczny dzień. W Sypniewie powstawały przepiękne zimowe pejzaże pod bacznym okiem Pani Brygidy, który pokazała jak z niczego zrobić coś, a w dodatku coś co jest piękne i zrobione własnoręcznie. Powstałe prace przyozdobią ściany niejednego domu. Świetna zabawa była również podczas zajęć teatralnych, na których tworzono mini spektakle, reżyserowane przez samych uczestników. Przebieranki i zabawy ze słowem pod okiem Pani Moniki i Pani Brygidy dały początek artystycznym inspiracjom.

A w Więcborku w ten dzień małe gwiazdy estrady w studiu nagrań realizowały dźwięki pod czujnym okiem Pania Agaty i Pana Sławka. Utwór „Dłonie”, wyszedł na tyle dobrze, że młodzi artyści postanowili opublikować go na profilu społecznościowym.

 

 
Radosny autobus wypchany do ostatniego miejsca ruszył do kręgielni w Chojnicach. Jak już wspominaliśmy na naszym profilu na portalu społecznościowym, strike zdarzały się rzadko i nielicznym, natomiast rynny czyszczone były przez każdego. Ten wypad to dla niektórych pierwsze, jak do tej pory, spotkanie z kulą i kręglami bliskiego stopnia, ale na pewno nie ostatnie. Opiekunowie (Pani Monika, Pani Agata, Pan Sławek i Pani Brygida) stanęli na czele drużyn, które w przyjaznej atmosferze rywalizowały o tytuł Mistrza Bowlingu.

W drugim tygodniu swoje umiejętności jazdy na lodzie szlifowaliśmy jeszcze dwukrotnie i z jeszcze większą gracją. Wyjazd do kina na animowany hit tej zimy „Sing” przyciągnął wielu chętnych.

Również w Więcborku odbyły się zajęcia kulinarne. Zainteresowanie było na tyle duże, że aby zaspokoić wszystkich małych zdolnych kucharzy ruszyły dwie grupy na podbój smaków. Pyszne pączki, pizza, owocowe koktajle powstawały w środę od rana do późnych godzin popołudniowych.

Natomiast osoby, które miały ochotę na zajęcia manualne tworzyły pejzaże zimowe oraz cudeńka z rolek po papierze. Powstałe prace będą świetną pamiątką tych niezapomnianych ferii.

 

 
A na zakończenie Ferii z Qulturką Zabawa Karnawałowa w Świetlicy w Puszczy. Panie z Puszczy przygotowały wspaniały poczęstunek w postaci rozgrzewającego rosołu oraz pieczonych kiełbasek. Instruktorzy MGOK w Więcborku przygotowali dla uczestników przeróżne gry i zabawy oraz konkurs na najlepiej przebraną osobę. Największą atrakcją okazała się jednak loteria fantowa, która przyniosła wiele radości i niepewności co kryje się pod wylosowanym numerkiem.

 

 
Wszystko co dobre szybko się kończy i Ferie z Qulturką 2017 dobiegły końca, jednak świetna zabawa i doborowe towarzystwo sprawiło, że każdy wróci do szkoły pełen zapału do nauki i zdobywanie jeszcze lepszych wyników w nauce. Do zobaczenia na zajęciach w czasie ferii letnich.

fot.: Sławomir Stencel