Treść artykułu

Coraz bliżej Święta, coraz bliżej Święta…

Kategoria MGOK Więcbork

Jarmark Mikołajkowy 2018. Zapachniało świętami

Świąteczne klimaty, karp, barszczyk i paszteciki, zapach herbaty z imbirem, świąteczne ozdoby, a przede wszystkim Święty Mikołaj z workiem prezentów w towarzystwie reniferów i elfów zawitały, w niedzielę 9 grudnia, na Targowisko Miejskie w Więcborku.

Już od godziny 10:00 Targowisko Miejskie „Mój Rynek” w Więcborku wypełniło się wystawcami prezentującymi swoje niezwykłe wyroby. Stoiska z ozdobami i dekoracjami świątecznymi cieszyły się ogromnym zainteresowaniem licznie przybyłych mieszkańców Gminy Więcbork. Odwiedzający więcborski jarmark mieli możliwość kupienia unikatowych prezentów i ozdób choinkowych, ręcznie robionych artykułów dekoracyjnych a także pachnących tradycją produktów na świąteczny stół i nie tylko. Nowością było m.in. stoisko przygotowane przez Nadleśnictwo Runowo, na którym można było kupić świeżą choinkę. Oprócz tego, na 45 innych stoiskach można było zaopatrzyć się w wyroby rękodzieła, z których każdy miał szansę stać się tym jedynym, który sprawi wielką radość najbliższym.

Wszystkich gości mikołajkowego jarmarku, tych najmłodszych i tych starszych w bożonarodzeniowy nastrój wprowadzili wykonawcy zespołów działających przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Więcborku, Środowiskowym Domu Samopomocy oraz młodsi i starsi artyści reprezentujący gminne szkoły podstawowe: Szkołę Podstawową nr 1 w Więcborku, Szkołę Podstawową nr 2 w Więcborku i Szkołę Podstawową w Sypniewie. Wolontariusze przebrani za Aniołki, Mikołajów, Pastuszków zachęcali do udziału w Jarmarku, częstując słodkościami. Nie zabrakło także samego Świętego Mikołaja, który tylko w Więcborku miał więcej czasu niż zwykle i chętnie pozował do zdjęć z wszystkimi chętnymi.

Dużym powodzeniem cieszyły się także pokazy filetowania karpia, prowadzone przez pana Jana Bagrowskiego z Gospodarstwa Rybackiego w Ślesinie.

Czas upływał w miłej, świątecznej atmosferze i zapewne nikt, kto na więcborski Jarmark Mikołajkowy przybył nie żałował. Ani się obejrzeliśmy, a już na targowisku ponownie pojawił się tak wypatrywany przez najmłodszych Święty Mikołaj, tym razem z workiem pełnym prezentów.

* * *

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację tegorocznego Jarmarku. Współorganizatorom, wolontariuszom, wykonawcom, wystawcom i publiczności, która dopisała i tym razem.

Dziękujemy również sponsorom. Dzięki Państwa wsparciu do wszystkich dzieci powędrowała słodka paczuszka:

Karol Mejger Eurofasada Więcbork
Zakład Transportu i Usług Mroziński Tadeusz
Krasicki Michał – Przedsiębiorstwo Budowlane MK – BUD
Bank Spółdzielczy w Więcborku
Władysław Szyling
Nadleśnictwo Żołędowo
Mieszczak Benedykt Przedsiębiorstwo Wielobranżowe BEMIX
Bank Spółdzielczy w Więcborku
Ozimkiewicz Grzegorz – Grześbud Więcbork
Nadleśnictwo Runowo Krajeńskie
Słupikowski Benon Wibes Witunia
Barbara i Kazimierz Szcześniak Zakład Produkcyjno – Handlowy