Treść artykułu

Czarno-biały świat Ireny Grad w centrum zainteresowania

Kategoria MGOK Więcbork

Od blisko miesiąca niesłabnącym zainteresowaniem cieszy się wystawa grafiki więcborskiej artystki Ireny Grad, która swój wernisaż miała w niedzielę, 22 października.

Otwarcie wystawy zgromadziło bardzo liczne grono przyjaciół i znajomych pani Ireny oraz mieszkańców Więcborka, którzy po prostu kochają sztukę. Okazało się jednak, że w następnych dniach zainteresowanie wystawą wcale nie słabło. Przez salę ekspozycyjną Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury przewijały się osoby indywidualne oraz grupy szkolne, chcące zapoznać się z twórczością więcborskiej graficzki. Obok prac pani Ireny nie przechodzili również obojętnie goście imprez, które codziennie odbywały się tutaj podczas XIX Powiatowego Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej.

W minionym tygodniu wystawę grafiki pani Ireny Grad zwiedziła i spotkała się z autorką spora grupa młodzieży ze szkoły w Pęperzynie. Spotkanie było świetną okazją do szczerej rozmowy. Pani Irena zachęcała w niej do uruchomienia wyobraźni i odnalezienia własnej pasji, aby życie młodych ludzi mogło stać się ciekawe i wartościowe.

– Tworzenie kolejnych obrazów jest dla mnie przygodą, daje wciąż wiele radości, a poza tym, pozwala wypełnić czas, którego mam na emeryturze raczej dużo – mówiła do zgromadzonej młodzieży pani Irena Grad.

Pani Irena Grad to rodowita więcborczanka, emerytowana nauczycielka wychowania przedszkolnego. Swoje niezwykłe, czarno-białe prace tworzy już od 17 lat. Inspiracją do powstania grafik jest wszystko, co otacza Panią Irenę – własne wnętrze, własne przeżycia, doświadczenia i obserwacje.