Treść artykułu

Cztery Pory Roku w podróży

Kategoria MGOK Więcbork

W Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Więcborku dobiegł końca, realizowany od wiosny, projekt zatytułowany „Cztery Pory Roku w podróży”. Podczas czterech spotkań, oczami Agnieszki Molik-Matygi i jej podróżującej rodzinki, mieliśmy okazję zobaczyć i poznać Stany Zjednoczone, Koreę Południową, Indonezję oraz Gruzję. Kameralne spotkania kończyły się loteriami z fantami przywiezionymi z miejsc, o których opowiadała.

Wiosną zaczęliśmy naszą podróż od Stanów Zjednoczonych. Igi Travel zabrała nas do Las Vegas, Los Angeles, miasteczka Amiszów, Nowego Jorku oraz Hollywood. Podróżująca rodzinka przejechała słynną Drogą 66, na której czekało wiele atrakcji. Zdjęcia, filmy i obszerny komentarz z wyprawy sprawiły, że mieliśmy nieodparte wrażenie, że byliśmy uczestnikami tej fascynującej przygody.

Na drugim spotkaniu pani Agnieszka wraz z mężem i chłopcami zabrała nas do kolorowego Seulu. Bohaterowie opowieści mieli szczęście trafić na urodziny Buddy. Uroczystości były bardzo huczne, kolorowe i trwały cały tydzień. Igi Travel pokazała nam wyspę Jeju, na której produkowana jest herbata. Wielkie wrażenie wywołała opowieść o kobietach, które nurkują i wyławiają owoce morza, a następnie dźwigają je po stromym zboczu by następnie sprzedawać na targu. Jest to bardzo niebezpieczny i wymierający zawód, dlatego niedługo nie będzie można już spotkać na swej drodze tak odważnych i pracowitych kobiet.

Podczas jesiennego spotkania wyruszyliśmy w podróż do Indonezji. Pasjonująca wyprawa, pełna zapachów, smaków i kolorów oderwała nas od szarej pochmurnej rzeczywistości. Ostania kolorowa podróż jaką odbyliśmy razem z Igi Travel to pyszna wyprawa do Gruzji. Mieliśmy okazję zobaczyć i posłuchać o gruzińskiej gościnności, wystawnych kolacjach i degustacjach przepysznych win.

Wszystko co dobre ma swój kres i nasze wspólne wyprawy dobiegły końca. Może zainspirowały kogoś do odkrywania świata i jego uroków?
———–