Treść artykułu

Dni Więcborka 2014 – Koncertowa Niedziela

Kategoria MGOK Więcbork

Koncertowa Niedziela zwieńczeniem tygodniowych

obchodów Dni Więcborka 2014.

Od samego rana na Plaży Miejskiej w Więcborku panował dość spory ruch. Dzięki działaczom TKKF Wodnik z Więcborka rozegrane zostały Mistrzostwa Więcborka w Piłce Siatkowej Mężczyzn

więcej szczegółów na stronie organizatora:

http://tkkfwodnik.org.pl/?p=618

Następnie do boju ruszyli ciężarowcy, którzy rozegrali I Puchar Burmistrza Więcborka w Podrzucie. LZS Sokół stanął na wysokości zadania i przygotował turniej, który na stałe wpisał się w obchody Dni Więcborka.

Od godzin popołudniowych otwarto II Jarmark Krajeński. Zaprezentowali się lokalni wystawcy i artyści ludowi.

Dzieci skorzystały z atrakcji przygotowanych przez nasz ośrodek.

Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Więcborku przygotowali pokaz ratownictwa medycznego.

Następnie na scenie usytuowanej na Plaży Miejskiej zawitała Więcborska Orkiestra Dęta oraz zespół Holiday Project. Wręczono puchary zwycięzcom zawodów w podrzucie. Następnie rozegrano turniej Mistrzostwa Więcborka w piłce nożnej. W turnieju wystąpiły cztery drużyny z Gminy Więcbork, spośród których najlepszą okazał się Time Lubcza pokonując w finale Gwiazdę Sypniewo 2:0. W walce o trzecie miejsce Grom Więcbork (w którym zagrali juniorzy) wygrał 4:0 z Firemanem Zabartowo.

W ramach II Jarmarku Krajeńskiego rozstrzygnięto konkurs na produkt regionalny. Jury w składzie: Paweł Toczko – Burmistrz Więcborka, Waldemar Kuszewski – przewodniczący Samorządu Mieszkańców Więcborka, Danuta Bernasiewicz – przewodnicząca Gminnej Rady KGW, Joanna Soja – Tońska – dyrektor naszego ośrodka, oraz Marcin Łangowski, reprezentujący Bibliotekę Publiczną wyłoniło zwycięzców.  W kategorii potrawa regionalna zwyciężył ser smażony z dodatkami przygotowany przez Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Wituni, które otrzymały również nagrodę publiczności. W kategorii Krajeńskie rękodzieło zwyciężyły Żurawie – rzeźba ludowa Józefa Walczaka. Grand Prix w postaci finansowej gratyfikacji ufundowanej przez Samorząd Mieszkańców wręczyli Paweł Toczko oraz Waldemar Kuszewski. Nagrodę dla publiczności i nagrodę publiczności ufundowali Beata i Tomasz Wojciechowscy.

Sekcja wokalna Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury w Więcborku z towarzyszeniem zespołu przygotowała koncert Polskie Everygreeny – w czasie, którego zabrzmiały wiecznie młode przeboje w nieco zmienionych aranżacjach.

Po wielkich emocjach oczekiwania na więcborskiej scenie pojawił się zespół PECTUS, który rozgrzał Więcborską publiczność i Więcborskie niebo do czerwoności.