Treść artykułu

Dni Więcborka 2015!

Kategoria MGOK Więcbork

IMG_8032
Tegoroczne Dni Więcborka rozpoczęliśmy 26 lipca podczas trzeciej odsłony Więcborskiej Sceny Muzycznej. Zaprezentował się na niej wykonawca z nurtu poezji śpiewanej, znany wielu fanom tego gatunku, Krzysztof Napiórkowski z zespołem. Koncert odbył się w malowniczej scenerii więcborskiego rynku i jeziora. W klimat Więcborskiej Sceny Muzycznej wprowadzili słuchaczy wokaliści na co dzień współpracujący z M-GOK w Więcborku: Ania Kamińska, Basia Grzegorzewska, Klaudia Tusznio, Agata Pufal oraz Oskar Mazalon. Wszystkim wykonawcom świetnie akompaniował na klawiszach Sławomir Stencel. Po tych prezentacjach przyszła kolej na gwiazdę pierwszego z Dni Więcborka, Krzysztofa Napiórkowskiego, znanego wokalistę, kompozytora, autora tekstów, multiinstrumentalistę, któremu towarzyszył zespół znakomitych muzyków.

IMG_8174
W poniedziałek 27 lipca wszystkich milusińskich zaprosiliśmy do wspólnej zabawy w czasie Gry Miejskiej – „Gdzie jest Rycerz i jego Skarb”. Dwie grupy dzieci wraz z opiekunami wyruszyły z Parkingu przy Urzędzie Miejskim w Więcborku, aby dojść aż na Plażę Miejską i tam znaleźć rycerza wraz z jego skarbem. Jednak droga do skarbu wcale nie okazała się taka prosta 😉 Do wygrania były cenne nagrody i skarb więcborskiego rycerza. Gratulujemy młodszej grupie, która jako pierwsza dotarła do celu i odnalazła skarb.

IMG_8397
W ramach Dni Więcborka 2015 we wtorek 28 lipca odbył się Dzień Sportu i Tańca. Wszystkie dzieci zaprosiliśmy do Lasku Miejskiego na ogólnodostępny trening rozwojowy i promocję zdrowego trybu życia. W programie przewidzieliśmy konkurencje sportowe z nagrodami, pokazy taneczne przygotowane przez Panią Sandrę Pasiekę oraz wodę i zdrowe przekąski.

IMG_8573
9 lipca zaprosiliśmy do współpracy wszystkich chcących wziąć udział w zamkniętym szkoleniu dla animatorów i wolontariuszy.
Dzień Animacji i Wolontariatu „Bajkowy świat” przygotował młodych ludzi do pełnienia funkcji animatorów gier i zabaw dla dzieci. Szkolenie było świetną okazją do zabawy i zawiązania Klubu Animatora i Wolontariusza „Margolka” przy Miejsko – Gminnym Ośrodku Kultury w Więcborku.
Do współpracy zaprosiliśmy głównie osoby na co dzień współpracujące z Miejsko – Gminnym Ośrodkiem Kultury w Więcborku. Szkolenie zakończyło się wydaniem zaświadczenia dla uczestników oraz integracją animatorów i wolontariuszy.

IMG_8677
Natomiast w czwartek 30 lipca na Targowisku Miejskim w Więcborku działy się niecodzienne rzeczy. Pośród warzywniaków, stoisk spożywczych i odzieżowych stanęła scena na której można było posłuchać recitali i wykonań artystycznych. Zgromadziliśmy na targowisku miejskim lokalnych twórców i rękodzielników, artystów sztuki nieprofesjonalnej i adeptów sztuki muzycznej, plastycznej i teatralnej. „Mój Rynek, Moja Sztuka” był to dzień przepełniony wernisażami, wystawami, prezentacjami dorobku artystycznego Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury w Więcborku w niecodziennej scenerii.

W piątek 31 lipca z powodu niesprzyjających warunków pogodowych nasze Letnie Kino z Plaży Miejskiej musieliśmy przenieść do Kina „Promień”. Ale to i tak nie zaważyło na frekwencji. Na ekranie obejrzeć można było 2 filmy: „Wkręceni 2” z 2015r. oraz „Boisko bezdomnych” z 2008r.

IMG_9226
W sobotę 01 sierpnia – „Koncertowa Sobota” – zaprosiliśmy wszystkich na Plażę Miejską gdzie od samego rana dopisywała słoneczna pogoda. Głównymi punktami programu Koncertowej Soboty przy plaży miejskiej były gry, zabawy i konkursy dal dzieci, III Jarmark Krajeński, konkurs na Krajeński Produkt Lokalny, Zumba – Bitwa, występ zespołu „AdeliBanda”, koncert Mesajah z zespołem oraz Plaża Party, którą poprowadził DJ Karuzel.
Jarmarczne kramy, ulokowane na kompleksie sportowym przy plaży miejskiej w Więcborku, zapełniły się w sobotę wyrobami rękodzielniczymi lokalnych twórców, a także produktami kulinarnymi, które oferowały panie z KGW Suchorączek i Stowarzyszenia KGW Runowo Krajeńskie.
Podczas Jarmarku Krajeńskiego, w słoneczne sobotnie popołudnie, na terenie kompleksu sportowego przy plaży miejskiej w Więcborku odbyła się ZUMBA – Bitwa. Panie, które uczestniczą w zajęciach Zumby w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Więcborku, podzieliły się na dwie grupy i pod kierunkiem instruktorów Anety Dąbrowskej i jej męża Bartosza Dąbrowskiego, stoczyły bitwę, prezentując układy do tych samych utworów muzycznych. Werdyktem jury, w bitwie zwyciężyły obie drużyny.
IMG_8950
Jury konkursu na Krajeński Produkt Lokalny nagrodziło w tym roku w kategorii kulinariów chleb swojski i pasztet wieprzowy, które przygotowały panie z Suchorączka, a za rękodzieło pierwszą nagrodę otrzymała pani Irena Cichończyk za oryginalne krawaty z haftem krajeńskim. Publiczność najwyżej oceniła prace pani Kordulii Rybarczyk. Wszyscy wystawcy III Jarmarku Krajeńskiego otrzymali z rąk burmistrza Waldemara Kuszewskiego pamiątkowe dyplomy i upominki a laureaci Grand Prix atrakcyjne nagrody.
Na zakończenie koncertowej soboty, podczas Dni Więcborka, na scenie przy Plaży Miejskiej wystąpił Mesajah z zespołem. Rytmy reggae i SKA rozbujały publiczność, która przyszła bawić się nad Jeziorem Więcborskim w czasie obchodów święta Miasta.

IMG_9626
A Na zakończenie Dni Więcborka 2015, w niedzielę 02 sierpnia zaprosiliśmy na Targowisko Miejskie, które na ten jeden dzień stało się oazą dla słuchaczy Biesiady Śląskiej. Na naszej scenie zaprezentowali się wykonawcy znani z listy Śląskich Szlagierów prezentowanej w tak lubianej przez naszych mieszkańców Telewizji Śląsk. Gośćmi specjalnymi byli Damian Holecki i Magdalena Pal. Do wspólnej biesiady zaprosiliśmy również nasz rodzimy zespół „Wesołe Nutki” oraz Więcborską Orkiestrę Dętą.