Treść artykułu

Drzwi Otwarte Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Więcborku na Rynku Miejskim.

Kategoria MGOK Więcbork

Tym razem Rynek Miejski w Więcborku zapełnił się roześmianymi dziećmi. Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Więcborku zorganizował zajęcia w plenerze zachęcając najmłodszych do aktywnego włączenia się w tworzenie kultury. Pogoda dopisała więc i frekwencja była duża.

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Więcborku przygotował na świeżym powietrzu pokaz zajęć, do dyspozycji byli instruktorzy, którzy odpowiadali na pytania dzieci i rodziców.

Każdy kto przyszedł na Rynek Miejski mógł wziąć udział w pokazowych zajęciach z robotyki, na których chętni programowali domki czy zwierzątka z klocków lego. W mobilnym studiu nagrań można było nagrać piosenkę, wierszyk lub pozdrowienia dla najbliższych. Słuchanie swojego głosu roznoszącego się z ogromnych głośników na cały rynek to dla najmłodszych niezapomniane przeżycie. W czasie zajęciach plastycznych dzieci stworzyły logo Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury w Więcborku na wielkim brystolu, przyozdobiły ekologiczne torby i poznały kształt haftu krajeńskiego.
IMG_1093

Dzieci wzięły udział w zabawie teatralnej, w czasie której naprędce stworzyły inscenizację wiersza Juliana Tuwima „Rzepka”. Uczestnicy mieli do dyspozycji barwne stroje i ciekawe rekwizyty.
IMG_1232
Sekcja wokalna zaśpiewała najbardziej znane i lubiane przeboje. Dla wszystkich ciekawych rodziców pokazane zostały również zajęcia dla najmłodszych w Akademii Skrzata, które podzielone są na bloki: plastyczny i muzyczny. Dzieci poznają tajniki świata sztuki poprzez tworzenie. W ubiegłym roku artystycznym maluchy z Akademii Skrzata zrobiły krok do przodu i przygotowały sztukę teatralną „Żabki”.

Można było również zobaczyć pokaz młodzieżowej sekcji tanecznej prowadzonej przez Panią Sandrę Pasiekę. Pan Artur Kozar wraz z uczestniczkami przygotował pokaz zajęć FitAndJump, które Panie pieszczotliwie nazywają trampolinkami. Zajęcia wycisnęły z uczestników ostatnie poty, a także podniosły poziom endorfin, gdyż Panie z uśmiechem na ustach prezentowały wszystkie kroki, figury i podskoki.
IMG_1256
Pokaz karate jak zwykle równy i harmonijny wzbudził szacunek dla małych karateków, którzy doskonale rozumieli komendy wydawane przez senseia. Ogromnym zainteresowaniem wśród najmłodszych cieszyły się bańki mydlane, które fruwały nad uczestnikami wesołej zabawy na rynku.
IMG_1294
Wszystko po to, aby dotrzeć z ofertą Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury w Więcborku do jak największej liczby osób. Najmłodsi chętnie i licznie wzięli udział w konkursie polegającym na zdobywaniu podpisów na kacie zadań. Aby taki podpis zdobyć dzieci brały udział w zabawie lub pokazowych zajęciach. Na wszystkich czekała smakowita nagroda. Na zakończenie z zostawionych kart rozlosowano atrakcyjne nagrody, które przydadzą się do szkoły jak i na te ostatnie dni wakacji.

Z ofertą MGOK można zapoznać się na stronie internetowej, profilu facebookowym oraz w biurze MGOK. Kartę zgłoszeniową wraz z regulaminem można odebrać w biurze MGOK od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 16:00 oraz pobrać ze strony internetowej www.vxc.pl