Treść artykułu

Dziecięce Miasteczko w Więcborku

Kategorie MGOK Więcbork PROJEKTY

Stadion Miejski w Więcborku na jeden dzień zamieniony został w Miasteczko Dziecięce. A to za sprawą festynu integracyjnego zorganizowanego przez Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury w Więcborku wraz z Urzędem Miejskim. Już od godzin porannych, przy pięknej słonecznej pogodzie na stadion zaczęły zjeżdżać grupy ze wszystkich zakątków Gminy Więcbork. Sprawny transport odbył się dzięki logistycznej pomocy pracowników Biura Obsługi Oświaty Samorządowej w Więcborku za co im serdecznie dziękujemy.

Na wszystkie dzieci tego dnia czekała moc atrakcji… zjeżdżalnie, żyroskop, basen z łódeczkami, warsztaty malarskie, Kurczak Koko, który wraz z Zającem i Zielonym Ludkiem kręcili węże na murawie i fikali koziołki… basen z kuleczkami, karuzela, latająca ławeczka… a do tego wata cukrowa i popcorn…

Na scenie zaprezentowały się tancerki ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Sępólnie, Filia w Więcborku, oraz wokalistki z Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury w Więcborku. Obejrzeć można było wystawę rękodzieła przygotowanego przez podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy w Więcborku. Panie z koła hafciarskiego „Atłasek” działającego w Miejsko – Gminnym Ośrodku Kultury w Więcborku zaprezentowały dzieciom haft krajeński i robótki ręczne.

Dziecięce buźki, pełne w tym dniu radości i uśmiechu, oraz słodkości sfinansowanych ze środków Samorządu Mieszkańców w Więcborku, zostały zręcznie umalowane w motylki, słoneczka i kwiatuszki.

Nieodzownej pomocy udzielili nam również wolontariusze z Liceum Ogólnokształcącego im. Janusza Korczaka w Więcborku pod opieką Pani Magdaleny Kuszewskiej, oraz wolontariusze z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Więcborku pod opieką Pani Barbary Struglińskiej. Serdecznie dziękujemy wszystkim wolontariuszom za ich pracę.

d.d.1 d.d.2 d.d.3 d.d.4 d.d.5 d.d.6 d.d.7 d.d.8

Wszystko to mogło odbyć się dzięki dofinansowaniu pozyskanemu ze środków Unii Europejskiej w ramach działania „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” – mały projekt Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013.