Treść artykułu

Dziękujemy za 61 lat wspaniałej przygody z muzyką!

Kategoria MGOK Więcbork

W środę 29 marca odbyła się uroczysta próba Więcborskiej Orkiestry Dętej, w której jako gość specjalny wziął udział Pan Ignacy Waszak, grający w orkiestrze od 61 lat. Jego przejście „do rezerwy” wiązało się z ogromna ilością podziękowań i wzruszeń.

Pan Ignacy Waszak, od najmłodszych lat swojego życia angażował się w życie kulturalne Więcborka. Przez 61 lat był aktywnym członkiem Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej, a później Więcborskiej Orkiestry Dętej. Taki wynik zasługuje na szacunek i uznanie. Wielka miłość do muzyki to nie wszystkie zalety i zdolności jakimi może pochwalić się Pan Ignacy. Kilkadziesiąt lat swojego aktywnego życia śpiewał w chórze, haftował, malował, naprawiał instrumenty, majsterkował. Wiele lat należał do koła hafciarskiego działającego przy MGOK w Więcborku i jako rodzynek świetnie sobie radził z igłą i nitką.

Obecnie w zaciszu domowym wyszywa obrazy haftem krzyżykowym, które można zakupić i podziwiać na wystawach i jarmarkach organizowanych w Więcborku i nie tylko. Ponadto zaraża wszystkich dookoła swoim optymizmem, spokojem, dobrocią i dobrym humorem. Jest tatą uzdolnionych dzieci, dziadkiem uzdolnionych wnuków, kochającym mężem. Rodzina Państwa Waszaków to wspaniały przykład na to, w jaki sposób talenty są dziedziczone, a pasje przekazywane z pokolenia na pokolenie.

Na tą szczególną próbę przybył Burmistrz Więcborka Waldemar Kuszewski, Prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Więcborku Teresa Dropińska, Dyrektor MGOK w Więcborku Joanna Soja-Tońska, dyrygent Więcborskiej Orkiestry Dętej w Więcborku Karol Koziel oraz młodsze koleżanki i koledzy z orkiestry, dla których pan Ignacy jest wzorem sumienności i koleżeństwa. Gromkie sto lat, kwiaty, upominki i podziękowania to bardzo wzruszający i miły moment dla Pana Ignacego, któremu życzymy dużo zdrowia, siły i kolejnych wspaniałych twórczych lat malowanych igłą i nitką.