Treść artykułu

Dzień Dziecka, który trwał trzy dni

Kategoria MGOK Więcbork

Trzy dni trwał w tym roku Dzień Dziecka w Więcborku. Pierwszy zarezerwowany był oczywiście dla rodzin, bo przecież to, co dzieci lubią najbardziej, to spędzać czas z mamą i tatą, babcią i dziadkiem, bratem i siostrą.

W drugim dniu świętowania, Chojnickie Stowarzyszenie Miłośników Kolei zorganizowało dla wszystkich dzieci z regionu, 2 czerwca, „Kolejowy Dzień Dziecka”. W tym roku pociąg specjalny przejechał nieczynną od 18 lat trasą linii kolejowej nr 281. Na Więcborską stację zawitał nowoczesny szynobus marki Newag, którego głośny odgłos przywołał wspomnienia podróży z dzieciństwa. Na stacji nie zabrakło także atrakcji dla dzieci, które przygotowali pracownicy Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury w Więcborku.

Kulminacja zabawy nastąpiła jednak w niedzielę, 3 czerwca, na stadionie miejskim, gdzie od godziny 16:00 czekała na dzieci moc atrakcji: gry i zabawy, konkursy, tańce, pokazy baniek mydlanych, malowanie twarzy, balonowe ZOO, stanowiska wielkoformatowe do malowania, zagadki, łamigłwki, szczudlarz ze specjalnymi atrakcjami, warsztaty żonglowania, dmuchane zjeżdżalnie i place zabaw, a dla rodziców strefa relaksu i słodkiego wypoczynku.

Dla spragnionych ochłody i chwili wytchnienia, specjalną atrakcją była kurtyna wodna, którą w ten upalny dzień, rozstawili na murawie boiska, niezawodni jak zawsze druhowie z OSP Więcbork. Beztroskie igraszki w wodzie szczególną radochę sprawiały najmłodszym uczestnikom zabawy. Figlom i harcom nie było końca.

fot. Sławomir Stencel