Treść artykułu

Dzień Dziecka w Więcborku

Kategoria MGOK Więcbork

3 czerwca na Stadionie Miejskim w Więcborku odbył się gminny Dzień Dziecka zorganizowany przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Więcborku.

W sobotnie słoneczne popołudnie milusińscy wraz ze swoimi rodzicami licznie zebrali się na płycie stadionu miejskiego w Więcborku by uczcić Dzień Dziecka. W tym roku MGOK w Więcborku przygotował moc atrakcji dla najmłodszych: ogromna zjeżdżalnia Dori, Tropikalny Plac Zabaw, Gigantyczne Piłkarzyki. Do tych atrakcji ustawiły się największe kolejki, które nie miały końca aż do zamknięcia imprezy. Ponadto kolejki ustawiały się do zadań typowo sprawnościowych, w których trzeba było wykazać się sprytem, celnym okiem oraz siłą. Dmuchany Dart, Angry Birds oraz Lewitujące Kule sprawiły, że na twarzach dzieci pojawił się uśmiech.
Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Więcborku przygotował animacje, które cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród uczestników imprezy. Do stoiska z malowaniem twarzy ustawiła się ogromna kolejka. Każdy chciał mieć na twarzy pamiątkowy tatuaż, więc już po chwili stadion zapełnił się barwnymi kwiatkami, motylkami i innymi kolorowymi wzorami na roześmianych buźkach.
Animacje muzyczne prowadzone przez MGOK w Więcborku zgromadziło przed sceną dzieci chcące zabawić się w rytm muzycznych przebojów. Świetna zabawa oraz dobra muzyka rozbawiła i rozruszała dzieci pod sceną.
Dodatkową atrakcją było zdobywanie skarbów. Każdy chętny poszukiwacz musiał znać odpowiedź na rymowaną zagadkę z różnych dziedzin życia. Za każdą poprawną odpowiedź otrzymywał skarb. Nie obyło się oczywiście bez słodkich poczęstunków, a kulminacyjnym punktem Dnia Dziecka 2017 było oczywiście losowanie nagród. Dziesięcioro szczęśliwców stadion opuściło z atrakcyjnymi paczkami.