Treść artykułu

Eliminacje powiatowe konkursów piosenki „Awans 2018” i „Debiut 2018” za nami

Kategoria MGOK Więcbork

W sobotę, 24 marca, w sali kameralnej Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury w Więcborku odbyły się eliminacje powiatowe dla powiatu sępoleńskiego i tucholskiego konkursów piosenki „Awans 2018” i „Debiut 2018”. Laureatkami zostały: współpracująca z Pracownią Wokalną MGOK w Więcborku Agata Bachusz oraz Paulina Leda z Sępólna Krajeńskiego.

W eliminacjach powiatowych XXIV Kujawsko-Pomorskiego Festiwalu Piosenki „Awans ‘18” i XVII Kujawsko-Pomorskiego Młodzieżowego Przeglądu Piosenki „Debiut ‘18” wzięło udział łącznie ponad 40 wykonawców. Wszyscy uczestnicy, zarówno ci którzy posiadają już pewne doświadczenie sceniczne, jak i ci, którzy z estradą mają rzadki kontakt, starali pokazać się z jak najlepszej strony. Popisy biorących udział w konkursie młodych wokalistek i wokalistów oceniał muzyk z Kujawsko-Pomorskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy Roman Fieberg. Zanim jednak, po wysłuchaniu wszystkich prezentacji konkursowych, poznaliśmy werdykt, na scenie pojawiła się „mała gwiazda” Bianka Berezowska, która z wdziękiem wykonała dwie piosenki, zasłużenie zbierając ogromne brawa.

Juror, po krótkim zastanowieniu, postanowił przyznać po jednej nagrodzie głównej w każdym z odbywających się konkursów. Były nimi zaproszenia do udziału w finałach obu konkursów.

Do Finału XXIII Kujawsko-Pomorskiego Festiwalu Piosenki „Awans ‘18”, który odbędzie się w Żnińskim Domu Kultury, dostała się reprezentantka Pracowni Wokalnej MGOK w Więcborku Agata Bachusz. Natomiast do Ciechocinka na finał XVII Kujawsko-Pomorskiego Młodzieżowego Przeglądu Piosenki „Debiut ‘18”, połączony z warsztatami, pojedzie Paulina Leda z Sępólna Krajeńskiego.

Wszystkim serdecznie gratulujemy oraz mocno trzymamy kciuki.