Treść artykułu

Europejską Zimę w Więcborku mamy już za nami… Czekamy na nadejście wiosny…

Kategoria MGOK Więcbork

W czasie ferii zimowych Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury w Więcborku przygotował dla dzieci program półkolonii zatytułowany „Europejska Zima w Więcborku”. Z zajęć skorzystała grupa około 150 osób.

Na zaproszenie naszego ośrodka kultury przyjechali do nas Wolontariusze przebywający na wymianie wolontariackiej w Stowarzyszeniu „Dorośli – Dzieciom” w Sępólnie Krajeńskim. Gościliśmy:

Natalię Moiseienko z Ukrainy

Cristiana Teodoresku z Włoch

Emre Sel z Turcji

Welinę Watewe z Bułgarii

Uczestnicy zajęć poznali kulturę, zwyczaje, historię i zabytki omawianych Państw. Każdy dzień rozpoczynaliśmy od poznania muzyki ludowej, barw narodowych i symboli danego kraju. Odbywały się zajęcia plastyczne. Dzieci ilustrowały bajki, śpiewały piosenki. Cristian z Włoch uraczył dzieci sztuką tworzenia zwierzaków z balonów i kwiatów z bibuły.

Serdecznie dziękujemy wolontariuszom za poświęcony czas i wspaniałą zabawę.

Oprócz dni z Wolontariuszami, dzieci wyjechały na lodowisko do Bydgoszczy, odbył się walentynkowy bal karnawałowy, oraz Pączkowe Szaleństwa w Świetlicy Wiejskiej w Puszczy i Wiejskim Domu Kultury w Sypniewie.

Serdecznie dziękujemy właścicielom „Pizzeri Grandiosa”, którzy ufundowali poczęstunek dla dzieci w czasie Dnia Włoskiego, oraz Sołectwu Puszcza i Pani Sołtys Aleksandrze Łata za pomoc w przygotowaniu Pączkowych Szaleństw.