Treść artykułu

Ferie zimowe w więcborskim MGOK-u na półmetku

Kategorie MGOK Więcbork WDK Sypniewo

W pierwszym tygodniu ferii zimowych aura zachęcała do aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu. Nie zabrakło jednak chętnych do skorzystania z innych form wypoczynku, którzy, jak zwykle bardzo licznie, uczestniczyli w zajęciach zorganizowanych przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Więcborku. Program był bardzo ciekawy i dzieci ochoczo brały udział we wszystkich zajęciach.
IMG_4294

Pierwszą propozycją na tegoroczne ferie był wyjazd do kina Helios w Bydgoszczy na film pt. „Fistaszki”. Bohaterowie legendarnych, cieszących się od ponad pół wieku niesłabnącą popularnością opowieści rysunkowych Charlesa M. Schulza: Charlie Brown, jego nieznośny pies Snoopy i ich przyjaciele, w nowym wydaniu animowanej komedii przygodowej, oczarowali młodych widzów z Więcborka i z pewnością jeszcze na długo pozostaną w ich pamięci i wyobraźni.

W środę, autokar wypełniony młodymi więcborczanami wyruszył w kierunku pobliskiego Złotowa by skorzystać z super rozrywki przy muzyce na tamtejszym krytym lodowisku. Czas przeznaczony na bezpieczną zabawę na lodzie mijał wesoło i niestety… bardzo szybko, co być może pozostawiło mały niedosyt, ale pozwoliło w bardzo dobrych nastrojach powrócić do domów. W drodze powrotnej młodzi łyżwiarze już umawiali się na wspólny wyjazd na ślizgawkę do Złotowa w następnym tygodniu ferii.

W czwartek uczestnicy zajęć w więcborskim domu kultury pozostali na miejscu by spędzić jeden dzień w karnawałowym nastroju. Kreatywne zajęcia w sali lustrzanej MGOK rozpoczęły warsztaty plastyczne z przygotowania masek na bal karnawałowy, który ku radości uczestników znowu się udał. Oczywiście nie zabrakło na nim pięknych przebrań, dobrej muzyki i słodkiego poczęstunku.

Zwieńczeniem pierwszego tygodnia ferii był wspólny wyjazd do kręgielni Mistral w Chojnicach. Radość po strąceniu wszystkich kręgli wybuchała nie jeden, ani nie dwa razy, ale najważniejsze jest chyba to, że po raz kolejny przekonaliśmy się, iż czas spędzony na torze obfituje w pozytywne emocje, że niesłychana frajda towarzyszy każdemu, nawet nieudanemu rzutowi. Okazało się również, że bowling to naprawdę wyborna zabawa, nie tylko dla dorosłych lecz także dla dzieci i młodzieży, zwłaszcza, że na strudzonych i spragnionych młodych graczy czekała pyszna pizza i napoje.

Przed nami jeszcze drugi tydzień zimowych ferii. Mamy nadzieję, że będzie on równie udany.