Treść artykułu

Ferie zimowe w więcborskim MGOK-u za nami

Kategorie MGOK Więcbork WDK Sypniewo

Zajęcia organizowane przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Więcborku na czas ferii zimowych od kilku lat cieszą się dużym powodzeniem. W tym roku, ponownie program był bardzo ciekawy i dzieci ochoczo brały udział we wszystkich zajęciach.

Jedną z propozycji były wyjazdy do kina w Bydgoszczy. W pierwszym tygodniu młodzi widzowie mieli okazję obejrzeć film animowany zatytułowany „Fistaszki”. Bohaterowie legendarnych, cieszących się od ponad pół wieku niesłabnącą popularnością opowieści rysunkowych Charlesa M. Schulza: Charlie Brown, jego nieznośny pies Snoopy i ich przyjaciele, w nowym wydaniu animowanej komedii przygodowej, oczarowali młodych widzów z Więcborka i z pewnością jeszcze na długo pozostaną w ich pamięci i wyobraźni.

W drugim tygodniu ferii nieco starsi widzowie obejrzeli największy hit ostatnich miesięcy, długo oczekiwany film „Gwiezdne Wojny – Przebudzenie Mocy”. Siódmy epizod sagi, nie mniej efektowny niż poprzednie, z pewnością przysporzył fanów, zarówno starym, jak i nowym, bohaterom filmu.
pano2

W każdą środę, autokar wypełniony młodymi więcborczanami wyruszał w kierunku pobliskiego Złotowa by skorzystać z super rozrywki przy muzyce na tamtejszym krytym lodowisku. Czas przeznaczony na bezpieczną zabawę na lodzie mijał wesoło i niestety… bardzo szybko, co być może pozostawiło mały niedosyt, ale pozwoliło w bardzo dobrych nastrojach powrócić do domów.

Jednym z najatrakcyjniejszych punktów programu był wspólny wyjazd do kręgielni Mistral w Chojnicach. Radość po strąceniu wszystkich kręgli wybuchała nie jeden, ani nie dwa razy, ale najważniejsze jest chyba to, że po raz kolejny przekonaliśmy się, iż czas spędzony na torze obfituje w pozytywne emocje, że niesłychana frajda towarzyszy każdemu, nawet nieudanemu rzutowi. Okazało się również, że bowling to naprawdę wyborna zabawa, nie tylko dla dorosłych lecz także dla dzieci i młodzieży, zwłaszcza, że na strudzonych i spragnionych młodych graczy czekała pyszna pizza i napoje.

W czwartki uczestnicy zajęć w więcborskim domu kultury pozostawali na miejscu by wziąć udział w zorganizowanych specjalnie dla nich warsztatach. Kreatywne zajęcia w sali lustrzanej MGOK rozpoczęły warsztaty plastyczne z przygotowania masek na bal karnawałowy, który ku radości uczestników znowu się udał. Oczywiście nie zabrakło na nim pięknych przebrań, dobrej muzyki i słodkiego poczęstunku. Drugi czwartek ferii przeznaczony był na równie kreatywne warsztaty teatralne. Kto był i wziął w nich udział, na pewno nie żałował.
pano3

Zwieńczeniem zajęć był przeprowadzony w ostatnim dniu ferii konkurs z nagrodami „Śpiewaj i walcz”. Muzyczne quizy, karaoke, orkiestra rytmiczna, to tylko niektóre propozycje, jakie przygotowano na ten dzień. Wszystko to sprawiało, że wychodzący z zajęć w więcborskim MGOK-u, żegnali się słowami „do zobaczenia na podobnych zajęciach za rok”. Jest jednak wysoce prawdopodobne, że nie będzie trzeba aż tak długo czekać. Przecież kolejne, tym razem letnie wakacje już za kilka miesięcy.

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Więcborku