Treść artykułu

Grzegorz Halama na Dni Więcborka 17.08.2013

Kategorie MGOK Więcbork PROJEKTY

Zapraszamy 17.08.2013r. o godz. 21.00

 

 

Grzegorz Halama Oklaski, Klub Harenda, Warszawa

 

O sobie część 1

Ajajaj! Tu opisuję moją drogę artystyczną. Najpierw krótka historia.
Urodziłem się w Świdwinie w województwie Koszalińskim obecnie Zachodniopomorskim. Jako dziecko wyróżniałem się tym, że z zamiłowaniem śpiewałem całkiem ładnie. Co zauważył pan od muzyki. Trochę rysowałem. Miałem również przyjemność chodzić na zajęcia z perkusji. Ale niestety obraziłem się na prowadzącego i tyle z tego było. brałem udział w konkursach recytatorskich (zmuszano mnie w szkole).

Na początku szkoły średniej (technikum elektroniczno-elektroniczne w Koszalinie) trenowałem zapasy z pewnymi sukcesami. Ale owa pogoń za sukcesem wszechobecna w sporcie wyczynowym zraziła mnie. nauczyłem się więc grać na gitarze. Zacząłem od piosenek Stachury w wykonaniu Gałązki. Uczyłem się ze słuchu. Kupiłem tabele akordów słuchałem kasety i spisywałem te akordy które usłyszałem. Usłyszeli moje śpiewanie harcerze i zaczęło się. Biwaki i śpiewanie przy ogniskach poezji… Niedługo potem, reaktywował się zespół poezji śpiewanej i kolega zaproponował mnie jako śpiewającego i grającego na gitarze. Powstał nowy zespół Bańka Bend. Nazwa pochodzi od nazwiska naszej opiekunki Haliny Bańkowskiej. Dużo występowaliśmy i zdobywaliśmy nagrody na przeglądach piosenki harcerskiej i przeglądach poezji śpiewanej.

Skład zespołu:

  • Grzegorz Halama
  • Magda Turowska
  • Krzysztof Pala
  • Dyzio – Leszek Pawłusiów
  • Mała
  • Paweł Trojanek
  • Iwona Mierzejewska
  • Palma
  • Anko-Aśka
  • Robert Szewel

Ach. Niektórych nazwisk nie pamiętam.

Za jakiś czas część pokończyła szkoły. I zespół rozpadł się. Razem z Krzyśkiem Palą stworzyliśmy zespół OBSESJA. To nowy etap. Zespół był dość dziwaczny. ja śpiewałem dziwnie ubrany i dziwnie zachowujący się. Krzysztof grał na gitarze elektrycznej przestrojonej na hinduskie brzmienie, z horusem i pogłosem. komplet dość dziwaczny.
c.d.n.

Krótko o kabarecie

Obłe, w żółtym golfie i śmiesznie się porusza. Tak widzi Grzegorza Halamę 3 miesięczne dziecko. Szanujący się Dorosły nazwie Grzegorza Artystą Kabaretowym. Łatwo zrozumieć 3 miesięczne dziecko, ale co ma na myśli szanujący się Dorosły? Być może to, że Grzegorz Halama gromadzi ludzi w różnych salach po czym, pokazuje na scenie wszystko co może ich rozbawić, o czym są wcześniej uprzedzeni. Podobnie zachowuje się Jarosław Jaros. Oczywiście podobnie zachowuje się znacznie więcej osób, ale Jarosław występuje razem z Grzegorzem. Piosenki, monologi, skecze i formy bliżej nie określone będące wszystkim po trochu – oto co można zobaczyć w kabarecie Grzegorz Halama Oklasky. Striptiz, Schtirlitz, sztućce i tlenek fosforu w małych paczuszkach – tego w kabarecie Grzegorza nie zobaczycie.

(a teraz zupełnie inny opis kabaretu)

Grzegorz Halama zawsze prezentuje silny program, który sprawdza się we wszystkich warunkach. Jest popularny i ma swoją rzeszę fanów. Nagrywa do TVP1, TVP2, POLSAT, TVN, HBO do programu „HBO Na stojaka”, Comedy Central. W Trójkowej Liście Przebojów, jego utwór „Ja wiedziałem, że tak będzie” przez trzy tygodnie trwał na pierwszym miejscu. W każdy poniedziałek ma swoją audycję w radiowej „Trójce”. Znany z kreacji Pana Józka, hodowcy kurczaków, jak również z wielu parodii, monologów czy skeczy.

Obecnie na scenie prezentuje program „Żule i bandziory”, w którym pojawia się w towarzystwie Jarosława Jarosa. Program wypełniają piosenki („Puk, puk, puk, do ambasady bram”, Ku chwale ludzkości”, „Nie pożyczę Ci stówy”, „Znowu z Heńkiem mi nie wyszło”), skecze („Bajka dresiarza”, „Balkon”, „Sklep z energooszczędnymi lodówkami”), Pan Józek („Wywiad z Panem Józkiem o fuzji”), monologi („Papa Carlito”, „Miss Świata”).

Jeżeli kiedykolwiek widziałeś faceta w żółtym golfie o aerodynamicznym kształcie,
to na pewno był to Grzegorz Halama w żółtym golfie o aerodynamicznym kształcie.

NAGRODY:

– NAGRODA JURY – VI Festiwal Dobrego Humoru Gdańsk 2005

– I miejsce – RYJEK na Rybnickiej Jesieni Kabaretowej w 2005
– GRAND PRIX im. prof. Ludwika Sępolińskiego – IV Ogólnopolski Festiwal Sztuki Estradowej 2003
– I miejsce – RYJEK na Rybnickiej Jesieni Kabaretowej w 1998
– Nagroda im. Andrzeja Waligórskiego ANDRZEJ ’96
– Nagroda Specjalna Programu III Polskiego Radia 1995
– Nagroda Radia Kielce 1995

– I miejsce – Festiwal PaKA w Krakowie w 1995
– II miejsce – Festiwal Piosenki Studenckiej Kraków 1995
– I miejsce – Przegląd Piosenki Studenckiej TARTAK Warszawa 1995
– I miejsce – Przegląd Piosenki Kabaretowej OSPA 1995
– Grand Prix – Lato Kabaretowe „Mulatka” w Ełku w 1995 przewodniczący Jury – Stanisław Tym