Treść artykułu

Grzegorz Turnau, Robert Kubiszyn i Cezary Konrad na Rynku w Więcborku.

Kategoria MGOK Więcbork

W piątek 29 lipca na Rynku Miejskim w Więcborku odbył się niecodzienny koncert Grzegorza Turnaua, Roberta Kubiszyna i Cezarego Konrada. Artyści wystąpili w niecodziennym składzie TurBiKon, który był nie lada gratką dla wielbicieli twórczości Pana Grzegorza, który szybko nawiązał kontakt z publicznością i zmobilizował więcborczan i gości do wspólnego gwizdu i śpiewu…

Długo przed koncertem wielbiciele twórczości Grzegorza Turnaua zajmowali miejsca i przysłuchiwali się próbie zespołu. Jeszcze przed koncertem najwierniejsi fani poprosili o podpisanie kolekcji płyt. Jeden z nich Mariusz, który przyjechał, aż z Torunia posiadał tak dużą kolekcję płyt, że sam Pan Grzegorz był zdziwiony, iż tyle płyt wydał.
IMG_0323
Publiczność przed koncertem w nastrój wprowadzali młodzi wokaliści z Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Więcborku w składzie Anna Kamińska, Klaudia Tusznio, Milena Pilkiewicz i Przemysław Siciarz, a na fortepianie Agata Pufal.
IMG_0319
Kiedy na scenie pojawili się wyczekiwani artyści publiczność przywitała ich gromkimi brawami. Usłyszeliśmy najbardziej znane utwory Pana Grzegorza. Śpiewaliśmy, gwizdaliśmy, nuciliśmy i z sentymentem wspominamy te cudne chwile. Na zakończenie Dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Więcborku Joanna Soja-Tońska wręczyła kwiaty i pamiątki z Więcborka, a publiczność spontanicznie odśpiewała „sto lat” dla artysty, który w niedzielę obchodził urodziny. Po koncercie fani ustawili się w kolejce do wspólnego zdjęcia.
IMG_0320