Treść artykułu

Idą Święta!

Kategoria MGOK Więcbork

W Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Więcborku zapachniało Bożym Narodzeniem. W naszych pracowniach, trwają intensywne przygotowania świąteczne. Wszyscy dwoją się i troją, bo też i program bożonarodzeniowych imprez zapowiada się w tym roku niezwykle efektownie.

Już w najbliższą niedzielę, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury wspólnie z Miejsko Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej, Stowarzyszeniem „Aktywni Społecznie”, Środowiskowym Domem Samopomocy oraz Świetlicą Środowiskową „Uśmiech” zaprasza na Mikołajki na Rynku. Nasi partnerzy przygotowali na ten dzień wiele atrakcyjnych niespodzianek. Do dyspozycji będą świetnie zaopatrzone stoiska z ozdobami świątecznymi, skorzystać będzie można z okazji wzięcia udziału w rodzinnej sesji zdjęciowej, nie zabraknie także świątecznego poczęstunku, który przygotuje Klub Seniora w Więcborku. Dom Kultury natomiast, przygotował na ten dzień program artystyczny zatytułowany „Bo Mikołaj jedzie tu już…”, na który składają się kolędy, świąteczne piosenki, układy taneczne i animacje dla dzieci. Punktem kulminacyjnym tej części będzie wizyta Świętego Mikołaja z workiem pełnym prezentów.

W pracowni sztuk plastycznych, grupy dziecięce i młodzieżowe z entuzjazmem oddają się tworzeniu pięknych ozdób świątecznych, równocześnie zachęcając swoich rówieśników w wieku przedszkolnym oraz uczniów szkół podstawowych i gimnazjów do kultywowania tradycji bożonarodzeniowej poprzez udział w Konkursie plastycznym na najpiękniejszą kartkę bożonarodzeniową. Prace należy dostarczyć do Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury w Więcborku, ul. Pocztowa 2, do dnia 10 grudnia 2015 r a rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 15 grudnia. W tym samym dniu przed budynkiem MGOK odbędzie się również Konkurs na najładniej ubraną choinkę.

W niedzielę, 20 grudnia, zanim w naszych domach zagości przedświąteczny zgiełk, spowodowany przygotowaniami do tego najważniejszego w roku wieczoru, Miejsko Gminny Ośrodek Kultury w Więcborku proponuje współmieszkańcom, wspólne Kolędowanie przy Więcborskiej Szopce. Niech to będzie okazja, abyśmy zatrzymali się na chwilę, wspólnie zaśpiewali kolędę, włączyli się w działania teatralne, skosztowali ciepłego barszczu i wymienili się życzeniami płynącymi prosto z serca. Niech radość, nadzieja i miłość zagości.

W studiu nagrań pracowni muzycznej więcborskiego MGOK-u także wielkie poruszenie. Trwają ostatnie nagrania ścieżek dźwiękowych na świąteczną płytę z kolędami. Szczególnie cieszy, że w projekt zaangażowali się instrumentaliści, wokaliści i wokalistki nie tylko z gminy Więcbork lecz również z Bydgoszczy, Żnina, Chojnic czy pobliskiego Sępólna. Efekty tej pracy będzie można usłyszeć jeszcze przed świętami, a zwieńczeniem wielotygodniowej pracy muzyków będzie, nie tylko płyta, lecz także wielki koncert kolęd i pastorałek, na który zapraszamy do naszej sali widowiskowej, 6 stycznia, w dzień Trzech Króli. Będzie to jednocześnie znakomite zwieńczenie, trwających przez cały miesiąc imprez gwiazdkowych.

facebook_Mikolajki_na_Rynku

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Więcborku