Treść artykułu

II Festiwal Ekologiczny „Zielono Mi”

Kategorie MGOK Więcbork PROJEKTY

II Festiwal Ekologiczny „Zielono Mi” organizowany przez Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury w Więcborku dobiega końca. Dzięki pozyskanemu dofinansowaniu z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki  Wodnej w Toruniu udało się do tej pory zorganizować:

·  Powiatowy Konkurs Plastyczny „Pszczoła pod lupą”, na który wpłynęło 220 prac przedstawiających życie pszczół i ich wpływ na środowisko.

·   Powiatowy Konkurs Piosenki Ekologicznej i Turystycznej „EkoMeeting”  , w którym wzięło udział 23 wykonawców, oraz

·         Konfrontacje Teatralne „Graj w zielone”.

W okresie letnim mogliśmy również dzięki uprzejmości Państwa Chmielewskich obejrzeć prace przy pszczołach w pasiece, a także przeprowadzić Warsztaty fotograficzne „Pszczoła w obiektywie”

W ramach projektu zapraszamy również w listopadzie na warsztaty plastyczne metodą decoupage „Eko-biżuteria” i „Eko-ozdoby”.

A oto lista nagrodzonych:

  1. Powiatowy Konkurs Plastyczny „Pszczoła pod lupą”

a.      Kategoria „przedszkola”

I miejsce – Agata Krzyżkowska – l. 5 – Oddział Przedszkolny przy SP nr 3 w Sępólnie Krajeńskim

II miejsce – Karolina Buława – l. 5 – Przedszkole Gminne w Więcborku

III miejsce – Oskar Januszewski – l. 6 – Oddział Przedszkolny przy SP w Zamartem

Wyróżnienia:

Grupa „Liski” – Przedszkole Gminne w Więcborku

Filip Rink – l. 6 – Przedszkole Filialne w Sypniewie

Eligiusz Łącki l. 5 – Oddział Przedszkolny przy SP w Zamartem

b.      Kategoria „klasy I – III szkoły podstawowej”

I miejsce – Weronika Kroplewska – l. 9 – Zespół Szkół w Lutowie

II miejsce – Maksymilian Szulc – l. 9 – SP Więcbork

II miejsce – Jaś Kriese – l. 8 – SP Więcbork

III miejsce – Zofia Dobber – l. 9 – SP Zamarte

Wyróżnienia:

Adrianna Lipecka – SP Runowo

Jakub Adrych SP Sośno

Amelia Cieślak – Wziętek – SP Zamarte

Amelia Tomas – Zespół Szkół nr 3 w Sępólnie Krajeńskim

c.       Kategoria „klasy IV – VI szkoły podstawowej”

I miejsce – Kajetan Wiesie – SP nr 3 w Sępólnie Krajeńskim

II miejsce – Jeremiasz Janczewski – SP Sypniewo

III miejsce – Natalia Didyk – SP nr 3 w Sępólnie Krajeńskim

Wyróżnienia:

Przemysław Kociszewski – ZS nr 2 w Sępólnie Krajeńskim, Oddziały Zamiejscowe w Więcborku

Kamila Zaborowska – SP Runowo

Martyna Wruck – ZS nr 2 w Sępólnie Krajeńskim, Oddziały Zamiejscowe w Więcborku

Marcela Kiestrzyn – SP Sypniewo

Lidia Żerdzińska – SP Pęperzyn

d.      Kategoria „gimnazja”

I miejsce – Natalia Wojtania – Gimnazjum nr 3 w Sępólnie Krajeńskim

II miejsce – Kamila Gappa – Gimnazjum w Lutowie

Wyróżnienia:

Bożena Domagała – Gimnazjum Zespołu Szkół nr 2 w Sępólnie Krajeńskim, Oddziały Zamiejscowe w Więcborku

e.      Kategoria „szkoły ponadgimnazjalne”

Wyróżnienia:

Małgorzata Sałasińska – Zespół Szkół nr 2 w Sępólnie Krajeńskim

Joanna Wrzyszyńska – Zespół Szkół nr 2 w Sępólnie Krajeńskim

    

  1. Konfrontacje Teatralne „Graj w zielone”

Wyróżniono:

„Żabki” – grupa teatralna z Przedszkola Filialnego w Sypniewie za przedstawienie „O przyrodę dbamy bo bardzo ją kochamy”

„Iskierki” – grup teatralna z Zespołu Szkół w Sośnie – „Jak kapturek w małym lasku ratował przyrodę z potrzasku”

 

  1. Powiatowy Konkurs Piosenki Ekologicznej i Turystycznej „EkoMeeting”

Wyróżniono i nagrodzono:

– Julitę Krawczyk z Przedszkola Filialnego w Sypniewie

Wiktorię Dober z Wiejskiego Domu Kultury w Sypniewie

Natalię Gackowską ze Szkoły Podstawowej w Sośnie

zespół „Doremifasolki” w składzie: Nikol Angelov, Julia Bzdok, Kinga Gierszewska, Agata Budnik ze Szkoły Podstawowej w Zakrzewku

Kacpra Siekierkowskiego ze Szkoły Podstawowej w Zakrzewku

Olgę Lewalską z Zespołu Szkół nr 1 w Sępólnie Krajeńskim

Luizę Gracz z Wiejskiego Domu Kultury w Sypniewie

Przemysława Stefaniaka z Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury w Więcborku.

Nagrody i dyplomy za udział odebrali:

– Szymon Sokół z Przedszkola Filialnego w Sypniewie

Julianna Górniak ze Szkoły Podstawowej w Wiśniewie

Emilia Stefaniak z Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury w Więcborku

Julia Kamińska z Wiejskiego Domu Kultury w Sypniewie

Tatiana Gackowska ze Szkoły Podstawowej w Sośnie

Zuzanna Sadkowska ze Szkoły Podstawowej w Zakrzewku

Sandra Budnik z Wiejskiego Domu Kultury w Sypniewie

Olga Kamińska z Wiejskiego Domu Kultury w Sypniewie

zespół „Forcenes” z Gimnazjum w Sośnie.

 

Serdecznie dziękujemy uczestnikom i instruktorom za udział w konkursach.  

Fot.: Anna Kamińska, Wojciech Madajski
Więcej zdjęć na: https://www.facebook.com/mgokwiecbork/media_set?set=a.218383878285719.1073741837.100003423264848&type=3