Treść artykułu

II Jarmark Mikołajkowy

Kategoria MGOK Więcbork

7 grudnia 2014 r. Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury w Więcborku przeżył prawdziwe oblężenie – a to za sprawą II Jarmarku Mikołajkowego. W tym roku zgłosiło się do nas aż 14 wystawców, którzy na swoich stoiskach zaprezentowali prawdziwe cuda. Można było podziwiać i kupować niezwykłe ozdoby, stroiki, dekoracje – wykonywane ręcznie oraz skosztować przepysznych słodkości, przygotowane przez niektórych wystawców.
Już od godziny 13:00 Sala widowiskowa zaczęła wypełniać się dziećmi i ich opiekunami. Bajka świąteczna „Ratujmy Mikołaja” wzbudziła ogromne zainteresowanie. Jednak najbardziej wyczekiwanym gościem tego dnia był Święty Mikołaj 🙂 Przybył On w czasie trwania Quizu Mikołajkowego zatytułowanego „Kalendarz Adwentowy” przygotowanego przez Agatę Pufal. Dzieci odpowiadały na przygotowane pytania związane z okresem Świąt Bożego Narodzenia oraz z zaangażowaniem i ogromną radością śpiewały kolędy i piosenki świąteczne. Na zakończenie Mikołaj wraz ze Śnieżynkami, Elfami i pomocnikami wręczył wszystkim grzecznym dzieciom „słodką paczuszkę”.
Bardzo dziękujemy wszystkim którzy chociażby w najmniejszym stopniu przyczynili się do organizacji II Jarmarku Mikołajkowego – zarówno wystawcom jak i (sponsorom) „pomocnikom” Świętego Mikołaja: Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury w Więcborku, Nadleśnictwo Runowo, Nadleśnictwo Bydgoszcz, Nadleśnictwo Toruń, Nadleśnictwo Żołędowo, Nadleśnictwo Włocławek, Bank Spółdzielczy w Więcborku, Ronet Sp. z o. o., Karol Mejgier – Eurofasada, Krasicki Michał – MK-Bud, Barbara i Kazimierz Szcześniak, Marek Kotwica – Sklep Rybny, Robert Czeszewski, Grzegorz Ozimkiewicz, Samorząd Mieszkańców Więcborka.
Fot.: Brygida Fertykowska, Joanna Soja – Tońska, Anna Kamińska

Więcej zdjęć na: https://www.facebook.com/mgokwiecbork/media_set?set=a.275634289227344.1073741870.100003423264848&type=1&notif_t=like