Treść artykułu

Inauguracja Więcborskiej Sceny Muzycznej

Kategoria MGOK Więcbork

IMG_7187-panorama

Więcborska Scena Muzyczna to letni projekt realizowany przez Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury w Więcborku, zapraszający do aktywnego spędzania wolnego czasu podczas muzycznych podróży przez różne style muzyczne.

Na otwarcie Więcborskiej Sceny Muzycznej na Placu Jana Pawła II miała miejsce muzyczna konfrontacja orkiestr dętych. Na dwóch scenach w jakże przemiłym dla ucha i oka pojedynku zaprezentowały się: Orkiestra Dęta „Brda” z Bydgoszczy oraz Więcborska Orkiestra Dęta.

str1

Każda z orkiestr zaprezentowała się w jakże odmiennym i charakterystycznym dla danego składu repertuarze, który przez mieszkańców, turystów i gości został nagrodzony ogromnymi brawami.

Mimo dość chłodnej jak na początek lata aury słuchacze dopisali i koncert można zaliczyć do bardzo udanych co zaowocowało obietnicą z ust organizatorów, iż za rok spotkamy się raz jeszcze.

str3

W ramach Więcborskiej Sceny Muzycznej mieszkańcy, goście i turyści mogą liczyć na koncerty, wernisaże i wystawy.

W kolejny weekend 4 lipca zapraszamy miłośników muzyki biesiadnej do Lasku Miejskiego w Więcborku. Na scenie zaprezentują się zespoły biesiadne i teatralno – kabaretowe. Dla wszystkich chętnych Biesiada pod Bukiem i zabawa taneczna.

W piątek 10 lipca do Lasku Miejskiego w Więcborku zapraszamy amatorów mocnego brzmienia na koncert rockowy ROCKWOOD. Na scenie plenerowej zaprezentują się zespoły: HOLOGRAM z BYDGOSZCZY oraz MINNESOTA i ELECTRIC NOISE z SĘPÓLNA KRAJEŃSKIEGO.

26 lipca na Więcborskiej Scenie muzycznej zaprezentują się wykonawcy poezji śpiewanej. Usłyszeć będzie można wokalistów z Więcborka, Sępólna i Złotowa. Gwiazdą koncertu „Z poezją i humorem nad Więcborskim Jeziorem” będzie Krzysztof Napiórkowski z zespołem znany słuchaczom Radiowej Trójki.

1 sierpnia zapraszamy słuchaczy muzyki reggae i nie tylko na koncert zespołu Mesajah w ramach Koncertowej Soboty, która będzie głównym punktem Dni Więcborka 2015.

2 sierpnia zapraszamy na targowisko miejskie, które na ten jeden dzień stanie się oazą dla słuchaczy Biesiady Śląskiej. Na naszej scenie zaprezentują się wykonawcy znani z listy Śląskich Szlagierów prezentowanej w tak lubianej przez naszych mieszkańców Telewizji Śląsk.

8 sierpnia scena plenerowa w Lasku Miejskim w Więcborku gościć będzie zespoły grające bluessa. Posłuchamy muzyki w wykonaniu dwóch zespołów: Niepokorni z Chojnic i Tortilla z Torunia.

A 28 sierpnia na zakończenie lata przygotowaliśmy dla Państwa festyn połączony z podsumowaniem Więcborskiej Sceny Muzycznej. Na scenie ustawionej na Placu Jana Pawła II wystąpi Emilia Czekała z recitalem „Amerykański Sen”, który po kolejnym wielkim kryzysie, spełnił się już tylko w muzyce, w kompozycjach rodem zza oceanu. Wielkie przeboje sprzed lat, gdy królował swing i jazz niosą za sobą mnóstwo optymizmu i elegancji, kompozycje z lat późniejszych królują wśród najpiękniejszych melodii świata. W programie koncertu m.in. New York, Route 66, Fly Me to the Moon, Saving All My Love i inne…

Wszystkich serdecznie zapraszamy.