Treść artykułu

IX Festiwal Polskiej Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej w Mroczy

Kategoria MGOK Więcbork

Już po raz IX odbył się Festiwal Polskiej Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej. 17 maja do Mroczy zjechała rekordowa liczba uczestników. Na scenie zaprezentowało się aż 21 solistów i 13 zespołów i chórów. Organizatorami Festiwalu byli: Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji w Mroczy, Kujawsko – Pomorska Chorągiew ZHP w Bydgoszczy, Kujawsko – Pomorski Zarząd Wojewódzki Żołnierzy Wojska Polskiego w Bydgoszczy, Towarzystwo Przyjaciół Powstania Wielkopolskiego 1918/1919 Koło w Mroczy, Polski Związek Chórów i Orkiestr w Bydgoszczy i Nakielski Ośrodek Kultury.

Silną reprezentację na tegoroczny IX Festiwal Polskiej Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej w Mroczy wystawił Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury w Więcborku. W kategorii solistów wystąpiła Natalia Borowiak, w kategorii zespoły zaprezentował się zespół Wesołe Nutki oraz Zespół Wokalny przy M-GOK w Więcborku w składzie: Anna Kamińska, Agata Pufal oraz Joanna Soja – Tońska.

Jury w składzie: mjr Krzysztof Matraszek – przewodniczący, Orlin Bebenow i Michał Rajewski mieli nie lada orzech do zgryzienia aby wyłonić najlepszych. Miło nam poinformować, iż zwycięzcą w kategorii „zespoły” został Zespół Wokalny przy M-GOK w Więcborku. Panie zaprezentowały się w dwóch utworach: „Ojczyzno ma” oraz „Biały krzyż”. Zespół biesiadny „Wesołe Nutki” oraz Natalia Borowiak otrzymali dyplomy i podziękowania za udział. Serdecznie wszystkim gratulujemy udanego występu i czekamy na kolejne wrażenia muzyczne.