Treść artykułu

Kolędowanie przy więcborskiej szopce

Kategorie MGOK Więcbork Studio nagrań

W ostatnią niedzielę Adwentu, gromadzący się przez całe przedpołudnie na więcborskim Rynku mieszkańcy miasteczka, mieli okazję poczuć przedsmak wyjątkowego nastroju, jaki już za kilka dni w pełni będzie naszym udziałem z okazji zbliżających się wielkimi krokami świąt Bożego Narodzenia. Stało się tak za sprawą płynących ze sceny pięknych kolęd w wykonaniu wokalistek i wokalistów zespołów młodzieżowych działających przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury i zespołu Wesołe Nutki. Nie zabrakło także świątecznego poczęstunku oraz życzeń od Burmistrza Więcborka – Waldemara Kuszewskiego i radnych Rady Miejskiej.
baner2

W niedzielny poranek, więcborski Rynek witał zmierzających do swojej świątyni mieszkańców kolędą oraz zapachem czerwonego barszczu oraz pysznych pasztecików. Zewsząd słychać było płynące z serca świąteczne życzenia, a więcborczanie chętnie częstowali się smakołykami i równie ochoczo poddawali się świątecznemu nastrojowi, który udzielał się wszystkim dzięki płynącym ze sceny dźwiękom kolęd.

Część tego świątecznego nastroju można było zabrać ze sobą do domu za sprawą płyty zatytułowanej „Wśród nocnej ciszy”, wydanej z okazji Bożego Narodzenia przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Więcborku. Można na niej usłyszeć dziesięć kolęd i pastorałek w wykonaniu: Agaty Adamskiej, Natalii Borowiak, Wiktorii Borowiak, Adama Federa, Weroniki Gonciarz, Luizy Gracz, Patrycji Brus, Eweliny Kopeć, Basi Grzegorzewskiej, Martyny Cieślik, Oskara Mazalona, Magdy Skiby, Beaty Sadkowskiej, Ani Resler, Gosi Brączyk, Kaliny Waszak, Mileny Pilkiewicz, Klaudii Tusznio, Ani Kamińskiej, Agaty Pufal, Agnieszki Ryduchowskiej, Leny Tońskiej oraz Joanny Soja-Tońskiej. Wokalistkom towarzyszy zespół w składzie Mateusz Zawadzki, Bartek Wierachowski, Łukasz Staniszewski i Sławomir Stencel, który również wszystkie utwory zaaranżował.
baner1

Tych, którzy nie są jeszcze szczęśliwymi posiadaczami płyty informujemy, że można ją nabyć w biurze Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Więcborku, od poniedziałku do piątku, w godzinach 8:00 – 16:00 oraz podczas koncertu z zespołem na żywo, który odbędzie się 6 stycznia 2016 r. o godzinie 18:00 w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Więcborku. Cena za utwór to złotówka, a więc cała płyta kosztuje 10 zł.

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Więcborku