Treść artykułu

Kolędy przy Więcborskiej Szopce

Kategoria MGOK Więcbork

Kolędy uwielbiają niemal wszyscy. Jednak najprzyjemniej jest kolędować wspólnie, w gronie najbliższych, sąsiadów czy znajomych. Tej prawdzie zdają się hołdować mieszkańcy Więcborka, którzy od kilku lat, w ostatnią niedzielę Adwentu, gromadzą się przy szopce, by wspólnie kolędując, poczuć przedsmak wyjątkowego nastroju, jaki już za kilka dni w pełni będzie naszym udziałem za sprawą zbliżających się wielkimi krokami świąt Bożego Narodzenia.

Niepowtarzalna szopka, dłuta miejscowego artysty rzeźbiarza Józefa Walczaka, którą szczycą się mieszkańcy Więcborka, w tym roku po raz pierwszy ożyła, dzięki dodatkowej atrakcji jaką przygotowali dla współmieszkańców, szczególnie tych najmłodszych, organizatorzy. Żywa Szopka przyciągała zaciekawionych więcborczan, a o odpowiedni nastrój zadbali wokaliści i aktorzy na co dzień działający w sekcjach Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury.

Świątecznego klimatu przydały także zapach i smak herbaty z imbirem, wigilijnego barszczu i pysznych pasztecików.

Wspólne kolędowanie przy więcborskiej szopce było okazją do składania bożonarodzeniowych życzeń. W imieniu władz samorządowych wszystkim mieszkańcom gminy złożył je Burmistrz Więcborka Waldemar Kuszewski.

Zdjęcia z imprezy dostępne sa na stronie: e-krajna.pl