Treść artykułu

Koncert jesienny na dwa świerszcze

Kategoria MGOK Więcbork

W niedzielę 22 października w Miejsko – Gminnym Ośrodku Kultury w Więcborku odbył się wernisaż grafiki Ireny Grad oraz koncert Eleonory Stosik i Janusza Ciży pt.: „Dopóki ziemia się kręci”.

Kulturalne wydarzenie października w Więcborku rozpoczęło uroczyste otwarcie wystawy grafiki Ireny Grad pod nazwą „czarno-biały świat”. Pani Irena to rodowita więcborczanka, emerytowana nauczycielka wychowania przedszkolnego. Inspiracją do powstania grafik jest wszystko co otacza Panią Irenę – własne wnętrze, własne przeżycia, doświadczenia i obserwacje. I tak jej niezwykłe prace powstają już od 17 lat. Jak sama mówi „Przez ten cały czas tworzenie kolejnych obrazów jest dla mnie przygodą, daje wciąż wiele radości, a poza tym, pozwala wypełnić czas, którego mam na emeryturze raczej dużo”. Tę radość było widać gdy z dumą prezentowała swoje prace wśród przyjaciół i znajomych, oraz mieszkańców Więcborka, którzy nie byli świadomi, że tuż za rogiem mieszka taka artystka. Przy aromatycznej kawie i lamce wina upłynął czas na rozmowach z Artystką. W kolejnej części programu przenieśliśmy się do Krainy Łagodności w wykonaniu Eleonory Stosik i Janusza Ciży.

W jesienne, deszczowe popołudnie, nie tylko więcborska publiczność, przyjęła zaproszenie i licznie przybyła posłuchać klimatycznych pieśni i ballad słowiańskich. Spotkanie przybrało bardzo intymny i rodzinny charakter. Niektóre utwory były dedykacją dla najbliższych, których nie brakowało wśród publiczności. Bisy, owacje na stojąco i gromkie brawa w jesienne popołudnie… tak można spuentować niedzielny koncert.

Wystawę grafiki Ireny Grad możemy podziwić do końca listopada w Sali Wystawowej Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury w Więcborku. Serdecznie Zapraszamy!

tekst: Monika Kujawa
fot. Sławomir Stencel