Treść artykułu

Koncert „La Donna E’mobile”!

Kategoria MGOK Więcbork

Z okazji Dnia Kobiet – Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury w Więcborku zaprosił Panie wraz z rodzinami na uroczysty koncert muzyczny „La Donna E’mobile”.

W programie koncertu usłyszeliśmy znane utwory muzyczne z repertuaru opery, operetki oraz utwory znane z musicali czy filmów, które są kanonami sztuki filmowej: „Zapach kobiety”, „Love story”, „Ogniem i mieczem” czy przepiękny utwór „W tę noc” z musicalu – „West Side Story”.

G. Verdi, T. Newman, L. Berstein, R. Stolz, E. Kalman, F. Lehar to wielcy światowi kompozytorzy których utwory wzruszają i będą wzruszać ludzi wrażliwych, kochających muzykę – dostarczając pozytywnych emocji. Okazało się że mieszkańcy naszego miasta są taką widownią, która niejednokrotnie razem z wykonawcami odważnie nuciła znane melodie, a na pytania błyskotliwego konferansjera Pana Macieja Puto popisała się ogromną wiedzą w świecie muzyki.

Fantastyczne wykonanie utworów zapewnili nam zaproszeni artyści z t.j.: Pani Grażyna Nita i Paweł Krasulak – tworząc niesamowity duet z towarzystwem fortepianu i skrzypiec; uroczych pań, które wykonały znane utwory muzyczne w wersji instrumentalnej np.: „Pieśń Heleny” z filmu „Ogniem i mieczem”.

Czarujący śpiewak nagrodził Panie w dniu ich święta kwiatami które sypały się ze sceny. W przerwach widzowie słyszeli sporo błyskotliwych dowcipów z życia wielkich kompozytorów, które wprawiły widzów w dobry nastrój.

Wypada wyrazić nadzieję że organizatorzy przełamią pewną nieufność naszych mieszkańców do prezentowanych form muzycznych, głównie opery czy operetki i frekwencja będzie wzrastać wraz z nowymi propozycjami, a takie zapewne nastąpią. Na razie widzowie którzy skorzystali z koncertu nagrodzili gromkimi brawami wykonawców, nie kryjąc zadowolenia z udziału w koncercie – głośno dopominając się kontynuacji cyklu koncertów „W muzycznym kręgu”.

Najmniejsze zaufanie naszych mieszkańców zobowiązuje organizatorów do ciągłych poszukiwań ofert, które będą zaspokajać potrzeby każdego – a więc zapewne niedługo M-GOK w Więcborku zaproponuje widzom muzyczne niespodzianki.