Treść artykułu

KONCERT Morte Plays

Kategoria MGOK Więcbork

Morte Plays to jazzowy kwartet Marcina Łukasiewicza, który wykonuje autorskie kompozycje lidera. Zespół ma w swoim dorobku album o nazwie Anomalia, wydany we wrześniu 2016 roku. Płyta zyskała uznanie w oczach recenzentów:

„Gra poszczególnych muzyków jest na wysokim poziomie, tak w solówkach, jak i partiach zespołowych (…) to naprawdę ciekawa i przyjemna w odbiorze płyta – z utworami, które na pewno bardzo pozytywnie wszystkich zaskoczą.”
Jakub Krukowski, JazzPress

„Wszystko na płycie jest poukładane i dobrze sformułowane.”
Przemo Urbaniak, JazzSoul.pl

„Sporo jest w tej muzyce odniesień do naszej jazzowej tradycji, szczególnie w melodyce.”
wstereo.pl

Do ważniejszych osiągnięć grupy można zaliczyć koncerty festiwalowe (Jazztopad 2016 w Dzierżoniowie, 16 Międzynarodowe Spotkania Artystyczne ‚Park Experyment’ w Zbąszyniu, XI Róże Jazz Festiwal oraz występ podczas Wiosny Bluesowo-Jazzowej w Piekarni Cichej Kobiety, podczas którego część kompozycji została wykonana z udziałem kanadyjskiej gwiazdy jazzu, Jacquesa Kuby Seguina), kilka tras koncertowych oraz kilkadziesiąt koncertów (m. in. Warszawa, Lipsk, Gdańsk, Łódź, Poznań, Wrocław, Lublin, Toruń, Opole, Szczecin i Zielona Góra).

Skład:

Patryk Mott – saksofon tenorowy
Marcin Łukasiewicz – gitara jazzowa, kompozycje
Marek Styk – gitara basowa
Marek Wesołowski – perkusja

Członkowie zespołu to osoby, które tworzą wiele składów, nie tylko jazzowych (Hierodula/Marcin Łukasiewicz Quartet, Old Friends Orchestra, Zbigniew Czwojda Orchestra, MATE, Yes4Jazz, Day After Day, Las Melinas, Peace of Mind, Lazy Chill Afternoon, Just Another Jazz Quartet, Blue Dreaming Cat) i mają za sobą liczne koncerty, jak i również warsztaty z doświadczonymi muzykami, zarówno z Polski, jak i ze świata.