Treść artykułu

Konkurs na najładniej ubraną choinkę rozstrzygnięty

Kategoria MGOK Więcbork

Kapryśna pogoda, obfite opady gęstego mokrego śniegu, nie zdołały storpedować tradycyjnego konkursu na najpiękniej ubraną choinkę, który miał odbyć się na Placu Jana Pawła II w Więcborku. Organizator czyli Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Więcborku w porę zaprosił uczestników rywalizacji w swoje gościnne progi i konkurs mógł przebiec bez zakłóceń w sali lustrzanej tutejszego domu kultury.

W konkursie wzięły udział: Przedszkole Gminne nr 1 „Niezapominajka” w Więcborku, Zespół Szkół nr 2 w Sępólnie Krajeńskim – Oddziały Zamiejscowe w Więcborku, Szkoła Podstawowa w Jastrzębcu, Szkoła Podstawowa w Runowie Krajeńskim, Szkoła Podstawowa w Sypniewie, Szkoła Podstawowa nr 1 w Więcborku oraz Szkoła Podstawowa w Zakrzewku. Młodzi ludzie, jak zwykle, wykazali się ogromną kreatywnością, przygotowując oryginalne, niepowtarzalne ozdoby i przystrajając nimi świąteczne drzewka. Spośród siedmiu pięknie udekorowanych drzewek najwyższe uznanie w oczach jurorów zyskała choinka ubrana przez uczniów Szkoły Podstawowej w Jastrzębcu pod opieką pani Iwony Tusznio.

Wszyscy uczestnicy konkursu, z rąk wiceburmistrza Więcborka Jacka Masztakowskiego, odebrali nagrody, ufundowane przez MGOK Więcbork. Nie zabrakło także skromnego słodkiego poczęstunku.