Treść artykułu

KSK zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu Goście Poboczy.

Kategoria MGOK Więcbork

Małgorzata Lebda i Krzysztof Napiórkowski w Więcborku prezentowali swoją twórczość już wielokrotnie. Są tutaj rozpoznawalni i lubiani. Czerwcowe spotkanie będzie okazją do zapoznania się z nowymi wierszami krakowskiej poetki oraz usłyszenia na żywo piosenek z najnowszej płyty Krzysztofa Napiórkowskiego „Drugi oddech”. Miłośników poezji i piosenki poetyckiej czeka więc podczas tego, ostatniego przed wakacjami, spotkania nie lada uczta.

Spotkanie odbędzie się w gościnnych progach Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Więcborku, w Sali Krajeńskiej, w środę, 20 czerwca, o godzinie 18:00.

Małgorzata Lebda – Urodzona w 1985 roku w Nowym Sączu. Wyróżniona Stypendium Twórczym Miasta Krakowa (2006) i Stypendium Grazelli (2006). Autorka tomów Otwarta na 77 stronie (Kraków 2006), Tropy (Gniezno 2009). Tłumaczona na serbski przez Biserkę Rajcić oraz czeski przez Lenkę Daňhelovą. Mieszka w Krakowie, gdzie pracuje nad doktoratem i kolejną książką. Fotografuje.

 

 

 

 

 

Krzysztof Napiórkowski – nowa płyta „Drugi oddech” 13 marca 2012 r na fonograficznym rynku w Polsce pojawił się drugi autorski album Krzysztofa Napiórkowskiego – znakomitego pianisty, wokalisty, gitarzysty, błyskotliwego autora tekstów i kompozytora oraz producenta. Po ciepło przyjętym przez krytykę i dziennikarzy debiucie „Introspekcja” (2008) i zaskakującą muzyczną interpretacją poezji Zbigniewa Herberta „Granie Herberta” (2008) przyszedł czas na kolejny, jak mówi autor – dojrzalszy fonogram.

Krążek pod tytułem „Drugi oddech” (Cytryna/EMI) zawiera 11 kompozycji do tekstów Wojciecha Kassa, Pawła Szydła i utwory autorskie.
Poetyckie teksty i wyrafinowane kompozycje obfite w jazzową melodykę z pewnością zainteresują słuchaczy poszukujących w piosence pełnokalorycznej muzycznej treści i autorskiej refleksji. W nagraniach wzięli udział utalentowani instrumentaliści m. in. Michał Jurkiewicz – skrzypce, Kamil Barański — instr. klawiszowe, Wojciech Fedkowicz – perkusja, Jacek Fedkowicz – bas, Kacper Stolarczyk — gitary. Płycie patronują m.in. Trójka Polskie Radio, The Warsaw Voice.

Krzysztof Napiórkowski swobodnie sięga po różne stylistyki, których wspólnym mianownikiem są wyważone, bogate kompozycje, a także pełne dystansu do świata, poetyckie teksty piosenek. Wydał autorską, debiutancką płytę „Introspekcja”.