Treść artykułu

La belle amour – Koncert Noworoczny w Więcborku

Kategoria MGOK Więcbork

To już tworząca się na naszych oczach tradycja, że mieszkańcy Więcborka wkraczają w Nowy Rok w towarzystwie nieśmiertelnych przebojów muzyki klasycznej, operowej, operetkowej, musicalowej, filmowej i rozrywkowej. W tym roku, chociaż muzyczna podróż wiodła przez całą zakochaną Europę, szczególny akcent został położony na piosence francuskiej.

Kolejne znakomite interpretacje znanych przebojów wywoływały aplauz publiczności, szczelnie wypełniającej salę widowiskową więcborskiego ośrodka kultury. Zarówno instrumentaliści Orkiestry Salonowej MODERATO, jak i soliści – Ewelina Żak (sopran) i Janusz Stolarski (tenor) swoimi popisami bez trudu uwiedli więcborską publiczność, wzruszając i bawiąc na przemian, a francuskie „Chanson” wykonane w Więcborku wprowadziły widownię w magiczny nastrój i przypomniały czasy, kiedy utwory te święciły największe triumfy. Warto też wspomnieć o roli jaką odegrał czuwający nad całością, dzielący się swoją wiedzą i zabawnymi anegdotami Adam Gajewski, który dla więcborskiej publiczności ten noworoczny koncert poprowadził.

Noworoczne spotkanie z muzyką było także okazją by do więcborczan popłynęły dobre życzenia. W imieniu władz samorządowych złożył je burmistrz Waldemar Kuszewski. Nie zabrakło także noworocznego toastu wzniesionego tradycyjną lampką szampana.

Mimo że w pamięci wspaniałej więcborskiej publiczności, która nie tylko entuzjastycznie nagradzała artystów brawami ale także pięknie razem z solistami nuciła, zapewne brzmią jeszcze ulubione przeboje, jak choćby „Hymne a L’amour” z repertuaru niezapomnianej Edith Piaf, Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury przygotował dla niej kolejną muzyczną ucztę. Będzie to przepełniony radością, ciepłem, żartem i refleksją Koncert Świąteczny Macieja Miecznikowskiego.

Serdecznie zapraszamy w poniedziałek, 21 stycznia, o godzinie 18:00.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia.