Treść artykułu

Letnie zajęcia artystyczne ART-EKO w sołectwach

Kategoria MGOK Więcbork

Za nami pierwszy tydzień zajęć eko-artystycznych, które na czas letnich wakacji przygotowali dla dzieci instruktorzy z Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Więcborku oraz pracownicy Krajeńskiego Parku Krajobrazowego w Więcborku. Zajęcia odbywają się kolejno w poszczególnych sołectwach, które zgłosiły chęć uatrakcyjnienia najmłodszym czasu wolnego.

W pierwszym tygodniu zajęcia odbyły się w świetlicach wiejskich w Dorotowie i Runowie Krajeńskim. W programie znalazły się m.in. zabawy ruchowe i terenowe, śmieciosztuka, obserwacje przyrody, eko-teatr, zajęcia plastyczne czy groteka. W miłej atmosferze uczestnicy zajęć mogli poznać, m.in. nowe techniki plastyczne, samodzielnie przygotować arkusz papieru czerpanego oraz „wyprodukować” oryginalny magnes na lodówkę.

W następnym tygodniu mobilna ekipa z MGOK-u i KPK dotrze do dzieci z Sypniewa i Czarmunia, a w okresie od 23 do 27 lipca odwiedzi także młodych ludzi z Nowego Dworu i Dalkowa oraz z Puszczy i Wituni. Zajęcia będą odbywały się w świetlicach wiejskich w godz. 10:00-13:00. Są jeszcze wolne miejsca. Organizatorzy serdecznie zapraszają wszystkie dzieci.

Zajęcia eko-artystyczne odbędą się także w dniach od 30.07 do 03.08.2018 w godz. 10:00-13:00 w sali lustrzanej MGOK w Więcborku. Zapisy pod numerem telefonu 52 38-96-825 od poniedziałku do piątku od godziny 8:00 do 14:00.