Treść artykułu

Letnie zajęcia artystyczne ART-EKO za nami

Kategoria MGOK Więcbork

Za nami czterotygodniowe zajęcia eko-artystyczne, które na czas letnich wakacji dla dzieci z sołectw i z Więcborka przygotowali instruktorzy z Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Więcborku oraz pracownicy Krajeńskiego Parku Krajobrazowego w Więcborku. Zajęcia odbywały się kolejno w poszczególnych sołectwach, które zgłosiły chęć uatrakcyjnienia najmłodszym czasu wolnego, a w ostatnim tygodniu w siedzibie więcborskiego domu kultury.

Mobilna ekipa z MGOK-u i KPK dotarła do dzieci z świetlic wiejskich w Dorotowie, Runowie Krajeńskim, Sypniewie i Czarmuniu. Odwiedziła także młodych ludzi z Nowego Dworu i Dalkowa oraz z Puszczy i Wituni, by w ostatnim tygodniu spotkać się z dziećmi z Więcborka. W programie znalazły się m.in. zabawy ruchowe i terenowe, śmieciosztuka, obserwacje przyrody, eko-teatr, zajęcia plastyczne czy groteka. W miłej atmosferze uczestnicy zajęć mogli poznać, m.in. nowe techniki plastyczne, samodzielnie przygotować arkusz papieru czerpanego oraz „wyprodukować” oryginalny magnes na lodówkę.

Cztery tygodnie zajęć wakacyjnych minęły bardzo szybko. Ponownie okazało się, że w czasie wakacji spędzanych w miejscu zamieszkania, czy to deszcz, czy upał, dzieci nie muszą się nudzić, a czas spędzony przyjemnie i pożytecznie w towarzystwie rówieśników z pewnością pozostanie w ich pamęci.

MGOK Więcbork