Treść artykułu

„M jak MOZART”

Kategoria MGOK Więcbork

Projekt „Nie boję się muzyki” jest realizowany przez Fabrykę Sztuki. Dofinansowany został ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Edukacja Kulturalna. To pierwsza inicjatywa tego typu w Polsce. Tytuł przedsięwzięcia jest nieprzypadkowy – ma ono docierać do wszystkich pokoleń z jasnym przekazem: muzyki klasycznej nie warto się bać!

Wykorzystywane są sprawdzone metody w nowatorski sposób, sięgając po zaawansowane multimedia oraz solidną porcję humoru, anegdot i niecodziennych komentarzy.

Pierwsza muzyczna podróż po Polsce inspirowana jest postacią, życiem i twórczością Wolfganga Amadeusza Mozarta. Dołożono wszelkich starań, aby podzielić się swoją pasją zarówno w największych ośrodkach muzycznych jak i mniejszych miastach i miasteczkach, m.in. w naszym pięknym Więcborku.

Projekt NIE BOJĘ SIĘ MUZYKI składa się z kilku etapów, w których niezależnie od wieku każdy znajdzie coś dla siebie. Koncerty symfoniczne, multimedialne koncerty kameralne, warsztaty, projekcje filmowe, konkurs na lipdub z wykorzystaniem muzyki Mozarta, warsztaty i spotkania.

Pocket Concert, który odbył się 10. października w Miejsko – Gminnym Ośrodku Kultury w Więcborku to nowoczesny, multimedialny koncert kameralny, w którym udział wzięło trzech śpiewaków, pianista i prelegent.

Poznaliśmy Mozarta takiego, jakim był – niezwykłego artystę, a przy tym kochliwego, ale i impulsywnego człowieka. Sensacyjne dociekania wzbogacone były prezentacjami multimedialnymi, projekcjami filmowymi zrealizowanymi specjalnie na potrzeby projektu w Wiedniu, oraz wypowiedziami uznanych znawców przedmiotu.

W programie znalazły się arie i duety z „Czarodziejskiego fletu”, „Wesela Figara” oraz „Don Giovanniego”.

Ciekawe filmy, niespotykane obrazy i wywiady, znakomita obsada artystów, świetny komentarz opatrzony szczyptą humoru sprawiły, że był to koncert, warty zobaczenia! Z niecierpliwością czekamy na kolejne edycje muzycznych podróży.
Fot.: Anna Kamińska
Więcej zdjęć na: https://www.facebook.com/mgokwiecbork/media_set?set=a.218667774923996.1073741839.100003423264848&type=3