Treść artykułu

Machalica i jego ulubiony Młynarski w Więcborku

Kategoria MGOK Więcbork

Rynek Miejski w Więcborku po raz kolejny był świadkiem niezwykłego wydarzenia artystycznego. W niedzielny wieczór zgromadzona tu publiczność mogła wysłuchać recitalu Piotra Machalicy, który uraczył mieszkańców Więcborka i przyjezdnych pięknymi i mądrymi piosenkami mistrza słowa Wojciecha Młynarskiego.

Aktor znany szerokiej publiczności z ról filmowych i teatralnych wystąpił z towarzyszeniem zespołu w składzie: Michał Walczak – gitara, tamburyn, aranżacje; Krzysztof Niedźwiecki – gitara, walizka vel stopa oraz Paweł Surman – melodyka, akordeon i instrumenty perkusyjne. I chociaż tekst i jego przesłanie w piosenkach Młynarskiego odgrywają pierwszoplanową rolę, a dzięki znakomitym interpretacjom i nienagannej dykcji Machalicy były doskonale słyszalne, to na wyróżnienie zasługują również dźwięki płynące od instrumentalistów.

Na program koncertu złożyły się zarówno utwory znane i chętnie wykonywane przez wielu innych artystów („Bynajmniej”, „Róbmy swoje”, „Nie ma jak u mamy”, „Najpiękniejszy list miłosny”, „W razie czego przypomnijcie sobie Zdzisia”) jak i te trochę zapomniane („Moje ulubione drzewo”, „Tango desperado”, „Blue Tango”, „Daj des”, „Dobranoc panu, panie Bzowski”). W swój recital artysta wplótł także szereg zabawnych anegdot, które pozwoliły mu na nawiązanie żywego kontaktu z publicznością.

Po raz kolejny, Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury w Więcborku, przygotowując letnie imprezy dla mieszkańców i turystów, sięgnął po wykonawcę z wyższej półki i podobnie jak to było w przypadku koncertów Krzysztofa Napiórkowskiego, Grzegorza Turnaua, Mietka Szcześniaka czy Alicji Majewskiej, publiczność, która poszukuje czegoś więcej, mogła mieć przeświadczenie, że ma za sobą bardzo udany wieczór.