Treść artykułu

Marita będzie reprezentować Gminę Więcbork w Bydgoszczy

Kategoria MGOK Więcbork

W piątek w Sali Kameralnej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Więcborku odbyły się eliminacje do Ogólnopolskiego Konkursu „Wygraj Szansę”. Jury miało bardzo trudne zadanie do wykonania ponieważ poziom był bardzo wyrównany. Najbardziej zachwyciła Marita Grabiec z Zespołu Szkół w Sypniewie.

Gmina Więcbork po raz pierwszy przystąpiła do Ogólnopolskiego Konkursu „Wygraj Szansę”. Do konkursu zgłosił się Zespół Szkół w Pęperzynie, który reprezentowały wokalistki Adrianna Oczkowska, Oliwia Bachusz oraz Agata Bachusz, najliczniejszą grupę wystawił Zespół Szkół w Sypniewie w składzie: Julita Krawczyk, Natalia Kienast, Marita Grabiec, Paulina Kucharska oraz Nikola Olejnik. Z Zespołu Szkół w Jastrzębcu do konkursu przystąpili Natalia Koselczuk, Agata Głąbicka i Julia Koselczuk.

Zadaniem wokalistów było zaśpiewanie znanego wszystkim przeboju „Choć pomaluj mój świat” w aranżacji przygotowanej przez Agencję Telewizyjno – Estradową z Łodzi, głównego organizatora konkursu. Jury w tym dniu usłyszało wiele ciekawych interpretacji tej piosenki.

Jury miało ciężki orzech do zgryzienia, poziom był bardzo wyrównany jednak spośród całej grupy najbardziej wyróżniła się Marita Grabiec z Zespołu Szkół w Sypniewie, która ostatecznie została wybrana jako reprezentantka Gminy Więcbork na Ogólnopolskim Konkursie „Wygraj Szansę” w Bydgoszczy. Program telewizyjny zostanie nagrany w Sali Widowiskowej Kina Adria w Bydgoszczy 20 marca 2017. Do Bydgoszczy pojedzie silna reprezentacja Gminy Więcbork, która będzie wspierała Maritę z widowni. Maricie serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w Bydgoszczy! Jest to szansa dla Marity, gdyż osoby, które zostaną zauważone przez organizatorów znajdą się w tzw. bazie, z której korzystają artyści i producenci programów telewizyjnych. Niech o zdolnej wokalistce z Więcborka usłyszy cała Polska!

Pozostałym wykonawcom serdecznie gratulujemy wspaniałego występu. Na zakończenie wszyscy uczestnicy eliminacji otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki przygotowane przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Więcborku.

fot. Sławomir Stencel