Treść artykułu

„Mężczyzna idealny” w Więcborku?

Kategoria MGOK Więcbork

Zapraszamy na komedię terapeutyczną „Mężczyzna idealny” w gwiazdorskiej obsadzie:

Michał Milowicz,
Piotr Pręgowski,
Maciej Damięcki,
Ada Biedrzyńska.
Reżyseria: Stefan Friedmann
Scenografia/kostiumy: Małgorzata Filipak-Kwiatkowska
Realizacja dźwięku i świateł: Mariusz Telicki
Producent: Leszek Kwiatkowski

3.03.2019r. godz. 18.00,
sala widowiskowa Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury w Więcborku, ul. Pocztowa 2
cena biletu: 40zł/os.
rezerwacje biletów pod numerem: 52 389 68 25, lub osobiście w biurze Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury w Więcborku, od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 16.00
sprzedaż biletów od dnia: 15 lutego 2019r.
Sławny showman telewizyjny, gwiazdor estrady, przeżywa kryzys osobowości i zgłasza się na kurację do kliniki leczenia męskich nerwic. Nie podejrzewa, że to klinika, zupełnie niepodobna, do innych. Kieruje nią ekscentryczny profesor psychiatrii, stosujący metody bliższe raczej hippisom i playboyom, niż instytutowi naukowemu. Jego najbliższa współpracowniczka natomiast, doktor psychiatrii i biogenetyki, umysł wybitny i szalony, jest owładnięta ideą “wyprodukowania” mężczyzny idealnego, zdolnego przetrwać w epoce nadchodzącego matriarchatu.
Pracuje nad tym w ukryciu i już udało się jej “wyhodować” pierwszy egzemplarz mężczyzny idealnego, niestety, z wieloma ukrytymi i jawnymi wadami. Zamierza go zatem udoskonalić. Opracowuje rewolucyjną metodę przeszczepiania osobowości. Ale kto będzie dawcą osobowości dla mężczyzny idealnego? Wybór pada na telewizyjnego showmana, który nie zdaje sobie sprawy, że stał się obiektem eksperymentów, jakich dotąd, ludzkość nie znała. Profesor usiłuje powstrzymać szaleństwo uczonej koleżanki. Wie, że kształtowanie dowolnych ludzi, poprzez przeszczepianie osobowości – może być zagrożeniem dla całego świata, gdyby ta metoda dostała się w ręce szaleńców, polityków czy generałów.
Zaczyna się walka, intrygi, komiczne zwroty akcji i zamiany ról – jest romans, spisek i seans seksterapeutyczny, jest terapia śmiechem [“rozbierany poker”], jest czworo bohaterów, ale nikt, nie jest tym, za kogo się podaje. Wszyscy kogoś udają. Czy profesor zatrzyma szalony eksperyment? Czy mężczyzna idealny rzeczywiście istnieje? Czy można przeszczepiać osobowość? Oto pytania, na które odpowiedzą znani aktorzy, w najzabawniejszej komedii o mężczyznach idealnych, o szalonej pani naukowiec i klinice psychiatrycznej, która, zaczyna coraz bardziej przypominać nasz świat.