Treść artykułu

Mikołaj z wizytą na Więcborskim Rynku

Kategoria MGOK Więcbork

W drugą niedzielę adwentu, od wczesnych godzin przedpołudniowych, na więcborskim rynku zapachniało świętami Bożego Narodzenia. Stało się tak za sprawą kiermaszu „Mikołajki na Rynku”, który został zorganizowany przez Stowarzyszenie Aktywni Społecznie, Świetlicę Środowiskową UŚMIECH, Środowiskowy Dom Samopomocy, Miejsko – Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Miejsko – Gminy Ośrodek Kultury i Urząd Miejski w Więcborku.
miki

Przez cały dzień, przy dźwiękach kolęd, mogliśmy delektować się ciepłym barszczem, pysznymi pasztecikami czy świąteczną herbatą z imbirem. Bożonarodzeniowe stoiska uginały się pod ciężarem przepięknych ozdób wykonanych własnoręcznie przez dzieci z Świetlicy Środowiskowej „Uśmiech” i uczestników zajęć z Środowiskowego Domu Samopomocy w Więcborku. Były bombki, choinki, świąteczne stroiki i mnóstwo innych, wykonanych własnoręcznie rzeczy, które idealnie nadają się na upominek dla bliskiej osoby. W pobliżu stoisk można też było zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z samym świętym Mikołajem.
scena

Gwarniej i weselej zrobiło się na więcborskim Rynku, gdy rozpoczął się, przygotowany specjalnie na ten wyjątkowy dzień przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury, program artystyczny zatytułowany „Bo Mikołaj jedzie tu już…”, na który składały się kolędy, świąteczne piosenki, układy taneczne i konkursy dla najmłodszych. Dzieci bawiły się tak grzecznie, że ponownie zwabiło to na centralny plac Więcborka świętego z długą siwą brodą, który w swoich saniach przygotowane miał słodkie podarki dla każdego z naszych milusińskich.

Punktem kulminacyjnym „Mikołajek na Rynku” było uroczyste rozświetlenie nowych świątecznych iluminacji.
tlum

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Więcborku składa serdeczne podziękowania sponsorom i darczyńcom, dzięki ofiarności których było możliwe przygotowanie paczek dla dzieci:

– Burmistrzowi Więcborka
– Samorządowi Mieszkańców Więcborka
– Nadleśnictwu Runowo
– Nadleśnictwu Żołędowo
– Nadleśnictwu Bydgoszcz
– Nadleśnictwu Toruń
– Karolowi Mejgier – EUROFASADA
– Robertowi Czeszewskiemu
– Michałowi Krasickiemu – MK-BUD
– Benedyktowi Mieszczakowi – BEMIX
– Zakładowi Stolarskiemu – SZCZEŚNIAK
– Grzegorzowi Ozimkiewiczowi – GRZEŚ-BUD
– Bankowi Spółdzielczemu w Więcborku