Treść artykułu

Mikołajkowo – wigilijny zawrót głowy w więcborskim MGOK-u

Kategoria MGOK Więcbork

Mikołajkowo – wigilijny zawrót głowy w więcborskim MGOK-u

Wszyscy, dzieci i dorośli, starsi i młodzi, lubimy ten przedświąteczny, magiczny nastrój, spotkania w gronie bliższych i dalszych znajomych, mikołajkowe podarki, dzielenie się dobrym słowem i opłatkiem, świąteczne i noworoczne życzenia. Chętnie zbieramy się w gronie sąsiadów, znajomych z pracy i z działalności społecznej… Okazuje się jednak, że większość mikołajkowo – wigilijnych imprez nie byłaby tym samym bez odpowiedniej oprawy, o którą najlepiej jak potrafi zatroszczył się więcborski MGOK i ludzie przy nim skupieni.

Świateczne zamieszanie w więcborskim domu kultury rozpoczęło się dokładnie w Mikołajki, kiedy to, już przed południem, niezawodny Teatr Rym Cym Cym wyruszył do Domu Pomocy Społecznej w Suchorączu. Mikołajkowy prezent od więcborskich aktorów dla pensjonariuszy DPS, jak zawsze, sprawił dokładnie tyle samo radości obdarowywanym, co obdarowywującym.

Jeszcze tego samego dnia w Wiejskim Domu Kultury w Sypniewie odbyło się mikołajkowe spotkanie, połączone z warsztatami, podczas których mamy oraz ich pociechy mogły zapoznać się z nową techniką wykonywania niepowtarzalnych ozdób z porcelany.

Kolejne dwa dni też były poświęcone na spotkania z Świętym Mikołajem, a miejscami, do których zawitał siwy staruszek z workiem pełnym prezentów były Szkoła Podstawowa w Sypniewie i Świetlica Wiejska w Zakrzewskiej Osadzie.

Na zakończenie tygodnia pełnego świątecznych wrażeń kolędnicy z Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury udali się do Jastrzębca. Nastrojowe kolędy w wykonaniu naszych wokalistek z pewnością przyczyniły się by odbywająca się tam Wigilia, zorganizowana przez miejscowe Koło Gospodyń Wiejskich i Ochotniczą straż Pożarną, była w pełni udana.

Kolejny tydzień rozpoczął się Wigilią dla Koła Gospodyń Wiejskich w Sypniewie. Udział w niej wzięły dzieci, na co dzień uczęszczające na zajęcia w tamtejszym Wiejskim Domu Kultury. Ich występ z pewnością oczarował wszystkich zebranych.

Największym spotkaniem wigilinym w tym roku była oczywiście Wigilia dla seniorów, samotnych i niepełnosprawnych mieszkańców gminy Więcbork, zorganizowana przez Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej. Cieszymy się, że i w tym przedsięwzięciu mogliśmy mieć swój udział. Wesołe Nutki oraz wokalistki z więcborskiego MGOK-u zaśpiewały kilka nastrojowych kolęd i pastorałek. Przy takiej okazji nie mogło także zabraknąć kolędników, w których role wcieli się znani i lubiani aktorzy teatrzyku Rym Cym Cym.

Oczywiście nie mogło także zabraknąć spotkań wigilijnych w poszczególnych sekcjach działających przy Miejsko – Gminnym Ośrodku Kultury w Więcborku. Opłatkiem podzieliły się z sobą wszystkie grupy: teatralne, wokalne, muzyczne, a także sekcje plastyczne oraz grupy działające przy Wiejskim Domu Kultury w Sypniewie.

Okres przedświąteczny był więc dla nas czasem wytężonej pracy, ale także ogromnej radości. Jeśli dzięki naszej pracy mogliśmy sprawić, że mieszkańcy Gminy Więcbork, choćby na moment, zapomnieli o przedświątecznym pośpiechu, cieszymy się bardzo. Cieszymy się, że mogliśmy Wam towarzyszyć w tych ważnych chwilach i życzymy wszystkim Zdrowych i Wesołych Świąt.

MGOK Więcbork