Treść artykułu

Muzyczne powitanie Nowego Roku w Więcborku

Kategoria MGOK Więcbork

Utwory największych kompozytorów muzyki operowej i operetki – Johanna Straussa, Franciszka Lehara i Giuseppe Verdiego oraz nieśmiertelne przeboje Jana Kiepury, Marka Grechuty, Bogdana Łazuki i Jerzego Petersburskiego w wykonaniu Zespołu Kameralnego Bydgoskich Solistów „Arte Con Brio” oraz solistów – Katarzyny Jaracz – sopran i Pawła Krasulaka – tenor wypełniły program Koncertu Noworocznego w sali widowiskowej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Więcborku.

Przed nami kolejny wspólny rok, w którym postaramy się dostarczyć Państwu wzruszeń i artystycznych przeżyć na najwyższym poziomie – mówiła Joanna Soja-Tońska, witając w sobotnie popołudnie, zgromadzoną w gościnnych progach więcborskiego MGOKU publiczność.

Obietnicę tę potwierdziły już pierwsze takty, które popłynęły ze sceny. Kolejne znakomite interpretacje znanych przebojów klasycznych, operowych, operetkowych, musicalowych, filmowych i rozrywkowych wywoływały aplauz publiczności, szczelnie wypełniającej salę widowiskową więcborskiego ośrodka kultury.

Zarówno instrumentaliści zespołu kameralnego Arte Con Brio, który tworzy grupa wybitnych artystów Opery Nova, Filharmonii Pomorskiej i Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, jak i soliści – Katarzyna Jaracz (sopran) i Paweł Krasulak (tenor) swoimi występami porwali więcborską publiczność, wzruszając i bawiąc na przemian.

Noworoczne spotkanie z muzyką było także okazją by do więcborczan popłynęły dobre życzenia. W imieniu władz samorządowych złożył je burmistrz Waldemar Kuszewski. Nie zabrakło także noworocznego toastu wzniesionego tradycyjną lampką szampana.

* * *

Mimo że w pamięci wspaniałej więcborskiej publiczności, która nie tylko entuzjastycznie nagradzała artystów brawami ale także pięknie razem z solistami nuciła bądź śpiewała, zapewne brzmią jeszcze ulubione przeboje, Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury przygotował dla niej kolejną muzyczną ucztę. Będzie to koncert kolęd i pastorałek Olgi Szomańskiej, znanej szerszemu gronu widzów z roli Marzenki Laskowskiej w serialu „M jak Miłość”. W programie koncertu znajdą się m.in.: utwory Zbigniewa Preisnera, nowe akustyczne wersje przebojów Piotra Rubika oraz Anny German.

Serdecznie zapraszamy w poniedziałek, 22 stycznia, o godzinie 18:00.

tekst: Paweł Szydeł
fot. Sławomir Stencel