Treść artykułu

Muzyka Starego Wiednia na Więcborskim Rynku

Kategoria MGOK Więcbork

W minioną sobotę 29 lipca więcborski rynek zamienił się w słoneczną salę koncertową. Wielbiciele muzyki klasycznej mieli tym razem okazję wysłuchać utworów Starego Wiednia w wykonaniu Orkiestry Salonowej Moderato z Bydgoszczy.

Koncert operetkowy, to kolejna muzyczna uczta w ramach Więcborskiej Sceny Letniej. Tym razem Orkiestra Salonowa Moderato pod batutą Orlina Bebenowa przygotowała największe przeboje wiedeńskich kompozytorów lub utwory, które mają z Wiedniem wspólną historię.

Orlin Bebenow, który tym razem wcielił się w postać prowadzącego, solisty i flecisty skutecznie zachęcił publiczność do wspólnego śpiewania i rynek w Więcborku zamienił się w ogromną salę koncertową, na której zabrzmiał najlepszy chór pod słońcem. Zebrani mieli okazję wysłuchać utworów skomponowanych przez największych kompozytorów z Austro-Węgier. Orkiestra Salonowa Moderato z Bydgoszczy sięgnęła do takich sław jak Johann Strauss, Johanes Brahms, Emerich Kalman czy Franz Lehar. Solistka Anna Malus-Wróblewska wykonała znane utwory, do śpiewania których chętnie i ze wspaniałym rezultatem włączyli się więcborscy melomani.

Największa niespodzianka tego wieczoru czekała jednak na Burmistrza Więcborka Waldemara Kuszewskiego, który otrzymał od Orlina Bebenowa batutę i bezbłędnie zadyrygował więcborskim chórem. I tak oto miłym akcentem zakończył się koncert w ramach Więcborskiej Sceny Letniej. Jednak to nie koniec atrakcji jakie przygotował Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Więcborku. Już następnego dnia Dyrektor Joanna Soja – Tońska zaprosiła w to samo miejsce, o tej samej porze, na to samo krzesełko, na Szanty nad Jeziorem Więcborskim, a 17 sierpnia na muzyczne wydarzenie roku – koncert Mietka Szcześniaka z zespołem i kwartetem smyczkowym.
Serdecznie zapraszamy!