Treść artykułu

Na dobry początek… Dni Więcborka 2016!

Kategoria lato-2016

Już w niedzielę 17 lipca 2016 roku od godziny 15:00 serdecznie zapraszamy na Targowisko Miejskie na IV Jarmark Krajeński, Konkurs Krajeński Produkt Lokalny oraz koncert gwiazdy muzyki śląskiej Mariusza Kalagi.

W tym roku na Jarmark Krajeński zgłosiło się ponad 30 wystawców, każdy z nich prezentuje coś zupełnie innego. Można będzie obejrzeć a także zaopatrzyć się w serwety z haftem krajeńskim, frywolitki, obrazy haftowane metodą krzyżykową, biżuterię ręcznie robioną, origami, figurki ceramiczne, wyroby z sizalu, ręcznie robione produkty dedykowane dla najmłodszych, wiklinę, ręcznie wyszywane lalki, akcesoria do upinania włosów wykonane na szydełku i wiele innych.

Będzie można również zasmakować przeróżnych potraw. W konkursie na potrawę lokalną w ramach Jarmarku Krajeńskiego staną wyroby z gęsi m.in.: okrasa, czernina i pasztet, gołąbki z pieczywem i kompotem, miód, sery, słodycze, domowe ciasta.

W Konkursie na Krajeński Produkt Lokalny oceniać będziemy figurki ceramiczne, stoliki decoupage, haft krajeński, gobelin, rzeźba, pacynki w strojach krajeńskich i haftowane serwety.

Oprawą artystyczną zajmą się lokalne zespoły działające w Miejsko – Gminnym Ośrodku Kultury w Więcborku „Wesołe Nutki”, grupa teatralna Rym Cym Cym oraz Więcborska Orkiestra Dęta.

Gwiazdą wieczoru będzie Mariusz Kalaga znany wszystkim z TVS.

slaska-maly