Treść artykułu

Największe przeboje operetki na Rynku Miejskim w Więcborku

Kategoria MGOK Więcbork

W niedzielę 14 sierpnia odbył się kolejny koncert w ramach letniego projektu Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury w Więcborku pod nazwą Więcborska Scena Letnia. W ten przepiękny sierpniowy wieczór na scenie wystąpiła Orkiestra Salonowa „Moderato” z Bydgoszczy.

Na kolejny wieczór w tym sezonie Rynek Miejski w Więcborku zamienił się w wypchaną po brzegi salę koncertową. Tym razem dla mieszkańców, turystów oraz gości zorganizowano koncert muzyki operetkowej.

Ze sceny usytuowanej w pięknej scenerii Jeziora Więcborskiego popłynęły piękne melodie, a wśród nich najpiękniejsze arie, polki, czardasze oraz walce.
Orkiestra w składzie: I i II skrzypce, wiolonczela, flet, klarnet, pianino, intrumenty perkusyjne, towarzyszyła solistom z pobliskiej bydgoskiej sceny operowej. Sopran Aleksandra Pliszka i tenor Orlin Bebenow stworzyli niepowtarzalny klimat na Więcborskiej Scenie Letniej.

Koncert poprowadził Adam Gajewski w mundurze marynarki wojennej, który zgłosił chęć poprowadzenia więcborskiej floty jeziornej gdyby takowa powstała. Konferansjer dowcipnymi anegdotkami z życia największych kompozytorów świata bawił publiczność do łez, za co otrzymywał morze oklasków.

Wspaniały wieczór zakończył się gromkimi brawami na stojąco, a kierownik orkiestry Orlin Bebenow nie żegnał się z więcborską publicznością tylko powiedział „do zobaczenia”, ponieważ już w przyszłą niedzielę 21 sierpnia będzie można go usłyszeć podczas koncertu orkiestr dętych na Rynku Miejskim w Więcborku o godz. 19:00. Już teraz serdecznie zapraszamy!