Treść artykułu

Nie boję się muzyki – Pocket Concert już 10.10.2013r. w Więcborku

Kategorie MGOK Więcbork PROJEKTY

Projekt „Nie boję się muzyki” jest realizowany przez Fabrykę Sztuki. Dofinansowany został ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Edukacja Kulturalna.

„Nie boję się muzyki”  to pierwsza inicjatywa tego typu w Polsce. Tytuł przedsięwzięcia jest nieprzypadkowy – ma ono docierać do wszystkich pokoleń z jasnym przekazem: muzyki klasycznej nie warto się bać! 

Wykorzystujemy sprawdzone metody w nowatorski sposób, sięgając po zaawansowane multimedia oraz solidną porcję humoru, anegdot i niecodziennych komentarzy. Ideę tę szybko podchwycili nasi lokalni partnerzy zarówno z dużych, jak i mniejszych miejscowości. Wykorzystujemy potencjał lokalnych instytucji kultury i oświaty po to, aby dotrzeć do każdego!

EDYCJA PIERWSZA – 2013

Nasza pierwsza muzyczna podróż po Polsce inspirowana jest postacią, życiem i twórczością Wolfganga Amadeusza Mozarta. Dołożymy wszelkich starań, aby podzielić się z Wami naszą pasją zarówno w największych ośrodkach muzycznych jak i mniejszych miastach i miasteczkach. 

Projekt NIE BOJĘ SIĘ MUZYKI składa się z kilku etapów, w których niezależnie od wieku każdy znajdzie coś dla siebie. Dajemy Wam jedyną i niepowtarzalna okazję uczestnictwa w wyjątkowych przedsięwzięciach muzyczno-edukacyjnych. Tego jeszcze nie było !!!

Koncerty symfoniczne, multimedialne koncerty kameralne, warsztaty, projekcje filmowe, konkurs na lipdub z wykorzystaniem muzyki Mozarta, warsztaty i spotkania – a wszystko to dostępne w naszym projekcie.

Czekamy już tylko na Ciebie!

Pocket Concerts to nowoczesne, multimedialne koncerty kameralne, które zrealizowane zostaną w 60 ośrodkach kultury na terenie całego kraju. W każdym koncercie weźmie udział trzech solistów oraz prelegent.

Poznamy Mozarta takiego, jakim był – niezwykłego artystę, a przy tym kochliwego, ale i impulsywnego człowieka. Sensacyjne dociekania wzbogacone będą prezentacjami multimedialnymi oraz projekcjami filmowymi zrealizowanymi specjalnie na potrzeby projektu w Wiedniu oraz wypowiedziami uznanych znawców przedmiotu.

W programie znajdą się arie i duety z „Czarodziejskiego fletu”, „Wesela Figara” oraz „Don Giovanniego”.

Ciekawe filmy, niespotykane obrazy i wywiady, znakomita obsada artystów, świetny komentarz opatrzony szczyptą humoru sprawiają, że jest to…

…koncert, który trzeba zobaczyć!

Wszystkie szkoły, które wezmą udział w koncercie otrzymają również wejściówki na projekcję filmu: „Być jak Mozart, czyli Amadeusz w podróży”

Są to projekcje zrealizowanego przez nas oraz udostępnianego na zasadzie wolnej licencji filmu pt. „Być jak Mozart, czyli Amadeusz w podróży”.

Profesor Marcin Sompoliński wraz z Orkiestrą Filharmonii Gorzowskiej zabiera widzów w jedną z Mozartowskich podróży z Linz do Salzburga, zagłębiając się po drodze w najdalsze zakamarki twórczości kompozytora. Z właściwym sobie poczuciem humoru, przybliża rozmaite muzyczne zagadnienia, odpowiadając przy tym na pytania m.in.:

  • Czy muzykę Mozarta można grać chińskimi pałeczkami?
  • Co zwykł ofiarowywać swym ukochanym?
  • Co łączy Mozarta z Robertem Kubicą? 

Czas trwania: 45 minut.

Film rozdystrybuujemy do kilkuset instytucji związanych z kulturą i oświatą na terenie całego kraju, w tym do: lokalnych domów i ośrodków kultury, gimnazjów, liceów, uczelni wyższych, bibliotek. Jego głównymi adresatami jest młodzież szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz młodzież akademicka.

Spójnym elementem pierwszego etapu projektu jest quiz „Co z tym Mozartem?”, który przeprowadzony będzie wśród zebranej publiczności bezpośrednio po emisji filmu. Ci, którym uda się odgadnąć hasło – słowo klucz, bedą mogli wziąć udział w naszej interaktywnej zabawie, rozgrywającej się na naszej stronie internetowej. 

Dla najlepszych czekają cenne nagrody!