Treść artykułu

Niezwykły koncert fortepianowy

Kategoria MGOK Więcbork

Więcborska publiczność miała niespotykaną okazję posłuchania na żywo koncertu fortepianowego promującego twórczość Fryderyka Chopina. „Region Chopina” to cykl koncertów organizowanych w ramach projektu pn. „Promocja osoby i twórczości Fryderyka Chopina jako kulturowej marki regionu w latach 2011-13”, który otrzymał dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Jest to projekt artystyczny i edukacyjny, realizowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, popularyzujący muzykę Chopina w największych miastach regionu, a także w małych gminach i miasteczkach.
W niedzielny wieczór (29.09.2013r.) na Sali Widowiskowej w Miejsko – Gminnym Ośrodku Kultury w Więcborku przy fortepianie zasiadł Michał Karol Szymanowski. Urodzony 27 lipca 1988 r., student Akademii Muzycznej  im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy, w klasie fortepianu prof. Katarzyny Popowej-Zydroń oraz w klasie dyrygentury prof. Zygmunta Rycherta. Mimo młodego wieku dał się poznać jako laureat wielu konkursów i festiwali.
Ze sceny dało się usłyszeć wszystkim dobrze znane jak i zapomniane kompozycje Fryderyka Chopina i innych wielkich kompozytorów. Niesamowite emocje które w swych wykonaniach przekazał pianista, dały się odczuć zgromadzonej publiczności, która gromkimi brawami nagrodziła artystę.
Koncert poprowadziła niezwykle czarująca i pełna uroku Dominika Matuszak.

Fot.: Anna Kamińska
Więcej zdjęć na: https://www.facebook.com/mgokwiecbork/media_set?set=a.216188621838578.1073741836.100003423264848&type=1