Treść artykułu

Ogólnopolski Konkurs Recytatorski po raz 59!

Kategoria MGOK Więcbork

Eliminacje rejonowe (region bydgoski) odbywały się w dniach od 5 do 6 kwietnia 2014r. w sali Akademickiej Przestrzeni Kulturalnej Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy. Organizatorem Konkursu był Wojewódzki Ośrodek Kultury i Sztuki w Bydgoszczy.

Konkurs zgromadził 31 uczestników – laureatów wcześniejszych eliminacji powiatowych przeprowadzonych w Bydgoszczy, Solcu Kujawskim, Sępólnie Krajeńskim, Nakle, Żninie, Mogilnie, Świeciu, Tucholi, Inowrocławiu. Wykonawcy prezentowali się w czterech turniejach: recytatorskim ( 19 wykonawców), poezji śpiewanej ( 4  wykonawców), wywiedzione ze słowa ( 4 prezentacje) i teatrów jednego aktora (4 spektakle).

Jury w składzie:

  • TERESA STĘPIEŃ-NOWICKA (aktorka)
  • MIECZYSŁAW FRANASZEK (aktor, pedagog)
  • KRZYSZTOF ROGOZIŃSKI (dziennikarz radiowy)
    ROMAN FIEBERG (muzyk, pedagog)

po wysłuchaniu i obejrzeniu wszystkich prezentacji konkursowych przyznało wyróżnienia i nagrody.

W turnieju poezji śpiewanej jedną z nagród otrzymała Anna Kamińska reprezentująca Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury w Więcborku. W jej repertuarze znalazł się wiersz „Niektórzy lubią poezję” – Wisławy Szymborskiej oraz dwa utwory śpiewane „Ktoś do kochania” z tekstem Magdy Czapińskiej i muzyką Włodzimierza Korcza, oraz „Nie wie nikt” z tekstem i muzyką Moniki Urlik. Utwory zaaranżował Sławomir Stencel, który również jako akompaniator, towarzyszył Ani w konkursowych zmaganiach.

Jury wytypowało również Anię i Sławka do udziału w eliminacjach wojewódzkich które odbędą się 11-12 kwietnia 2014r. w Toruniu.

15464